Spoznaj svoju kryptomenu #6 – NEO & GAS

Posledné dni sme si pre Vás pripravili niekoľko článkov týkajúcich sa prezentácií niektorých kryptomien. Vďaka veľkej spokojnosti sme si pre Vás dovolili pripraviť ďalší článok z kryptosveta, tentokrát o kryptomenách NEO & GAS. Zakladateľom kryptomeny NEO je Da Hongfei. V minulosti sa kryptomena NEO nazývala aj Antshares. Široká verejnosť ho pozná aj ako čínske Ethereum a je to zároveň aj jeho najväčší konkurent.

NEO je založené na inteligentných zmluvách Ethereum. Kryptomena NEO však používa unikátny algoritmus reťazca blokov, ktorý tento model zlepšuje. Základ majú rovnaký, NEO však podporuje aj decentralizovaný obchod, identifikáciu a digitalizáciu viacerých aktív a na ich platforme, kde najnovšie začali registrovať svoje prvé ICO (Initial Coin Offering) projekty, dovolia len tie, ktoré splnili verifikáciu KYC (Know Your Customer). Ethereum si na tieto veci veľmi nepotrpí, a preto sa často stáva, že ICO na platforme Ethereum sú podvody. Na platforme NEO sa tomuto chcú vyvarovať a chcú tam mať len tie najlepšie projekty. Projekty ICO sú hlavným dôvodom toho, prečo bolo Ethereum na začiatku tohto roku za 10$ a teraz je 300$.

Kľúčové prvky pre NEO sú:

  • Inteligentné zmluvy – program, ktorý umožňuje transakcie medzi užívateľmi. Inými slovami sú inteligentné zmluvy niečo ako banky (tretie strany), ktoré ručia za bezpečné a rýchle transakcie.
  • Digitálna identita – elektronické informácie o užívateľoch či organizáciách, identita však musí prebehnúť pred uskutočnením transakcie.
  • Digitálne aktíva –  elektronické dáta tretích strán (akcie, tokeny, dokumenty…)

NEO je vlastne akcia a GAS je kryptomena. Držaním kryptomeny NEO si nielenže zaručujete pasívny príjem v podobe kryptomeny GAS, ale zároveň držaním kryptomeny GAS máte značnú šancu znásobiť aj Váš pasívny príjem, nakoľko do budúcna má GAS väčší potenciál na rast. Prečo je to tak? NEO má k dispozícií 50 miliónov mincí, zatiaľ čo u GAS je to menej ako 10 miliónov (momentálne v obehu len okolo 3 miliónov mincí). Aj vďaka tomu je investícia do GAS veľmi bezpečná. V budúcnosti môže mať GAS aj 4x väčšiu cenu ako samotné NEO. GAS je tu taktiež preto, lebo akcie NEO sa nedajú deliť. Na burze to možné je, no na peňaženkách ako NEON či NEO GUI , na ktorej NEO držíte, aby ste získali GAS, to možné nie je. Preto tam posielajte len celé čísla. Navyše, ako sme spomínali, GAS sa používa v NEO inteligentných zmluvách. Keď sa aj naďalej kryptomena NEO začne zvyšovať, časom bude nedostupná, pretože nebudú voľné mince. Spôsobí to teda to, že povedzme za cenu 1000$ sa viac začne obchodovať s kryptomenou GAS a skôr či neskôr to spôsobí, že obe kryptomeny vyletia cenovo hore. V budúcnosti tak môže byť o GAS oveľa väčší záujem, treba však vystihnúť správny čas.

 

TÍM NEO

 

Základné informácie

Trhová kapitalizácia: 1,330,455,000 $
Volume (24h): 34,135,500$
Počet tokenov v obehu: 65,000,000
Celkový počet tokenov: 100,000,000
Cena pri písaní tohto článku: 26,61$
Burzy: Bittrex, Bitfinex, Binance, Coinnest, HitBTC, KuCoin a mnoho ďalších
Hlavná stránka: https://neo.org/
Twitter: @NEO_Blockchain

Verdikt

Dovolíme si tvrdiť, že kryptomena NEO je momentálne jedna z troch kryptomien, ktoré považujeme za najbezpečnejšie pre investíciu. NEO je budúcnosť a o kryptomene GAS platí to isté. Prajeme Vám pekný deň.

 

Zdroj: https://neo.org/