Kryptomena Cardano (ADA) dosiahla nové ATH!

Cardano (ADA) o ktorej sme si okrem iného povedali mnoho aj v našej knihe Svet Kryptomien, dosiahla nové All Time High (ATH), čím v celkovej trhovej kapitalizácii predbehla Binance Coin (BNB) a odsunula túto kryptomenu na štvrté miesto. Trhová kapitalizácia kryptomeny Cardano je momentálne $84,273,083,941, pričom kapitalizácia kryptomeny Binance Coin (BNB) je $76,982,773,900.

Cena tejto kryptomeny za posledných 7 dní vzrástla o 22.52%, čo je vzhľadom na tak obrovskú kapitalizáciu šialené číslo. Čo sa však týka zmeny za posledných mesiac, ide o nárast až 150%. Cardano prešlo niekoľkými vývojovými fázami vrátane základnej fázy Byrona a decentralizovanej fázy Shelley, kde došlo k zavedeniu delegovaného vkladania. Podľa plánu Cardano sa smart kontrakty dostanú do live fázy, keď projekt vstúpi do svojej tretej éry, Goguen.

Kryptomena Cardano je pomenovaná podľa talianskeho matematika, filozofa a astrológa menom Gerolamo Cardano, ktorý sa narodil 24. septembra v roku 1501. V čase najväčšieho rozkvetu astrológie patril Gerolamo k tým, ktorí zároveň aktívne rozvíjali astronómiu. Naopak, tokeny tejto kryptomeny sú zase pomenované podľa anglickej matematičky menom Augusta Ada King-Noel, známa tiež ako Ada Lovelace. Narodila sa 10. decembra v roku 1815 a preslávila sa predovšetkým vďaka detailnému opísaniu fungovania mechanické počítača.

Zdroj