Kryptomena Cardano (ADA) bude integrovaná na hardvérovú peňaženku Ledger.

   So zvyšujúcimi sa útokmi na online peňaženky získava hardvérová peňaženka Ledger obrovskú popularitu.

   Nadácia Cardano 1.2.2018 oznámila, že integruje hardvérovú peňaženku Ledger do ich ekosystému na zvýšenie bezpečnostných funkcií.

 Táto integrácia umožní držiteľom Cardano (ADA) presunúť svoje digitálne aktíva priamo z ich softvérových peňaženiek do bezpečnejšej harvérovej peňaženky – Ledger Nano S.

   Vyhradená aplikácia Cardano v peňaženke Ledger pomôže používateľom zažiť nové skúsenosti.

Michael Parsons, predseda a výkonný riaditeľ Nadácie Cardano, povedal: „Schopnosť bezpečne držať prostriedky digitálnej meny je v popredí pre mnohých používateľov. Ledger má rozsiahle skúsenosti v oblasti počítačovej bezpečnosti, konkrétne s čipovými kartami a bezpečnými vstavanými operačnými systémami. Táto skutočnosť v spojitosti s pozíciou Ledger ako popredného výrobcu hardvérových peňaženiek pre Bitcoin a iné kryptomeny, poskytne držiteľom ADA uistenie, že ich digitálne aktíva sú v bezpečí. „

   Spoločnosť Cryptonomy (konzultačná firma v oblasti kryptomien a blockchainu) bola poverená na integráciu tokenu ADA (Cardano blockchain) do Ledger hardvérových offline peňaženiek.

Generálny riaditeľ spoločnosti Cryptonomy Jonathan Turrall povedal: „Sme radi, že úzko spolupracujeme s tímami Cardano a Ledger, aby sme pre držiteľov ADA dodali špičkovú bezpečnostnú technológiu.“

   Ledger je v súčasnosti lídrom v oblasti hardvérových offline peňaženiek na svete. Vďaka jeho bezpečnému prostrediu  jeho dopyt rastie exponenciálne. Len v roku 2017 firma predala 1 milión hardvérových peňaženiek, v porovnaní s iba 3 000 kusmi v predchádzajúcom roku. Kvôli vysokému dopytu  spoločnosť nestíha vybavovať objednávky. V súčasnosti existuje čakacia doba takmer dva mesiace na získanie obľúbenej peňaženky Ledger Nano S.

Čo je Cardano?

   Cardano je dnes jedným z najväčších blockchain projektov. Vďaka tretej generácii Proof-of-stake mechanizmu spoločnosť Cardano rieši tri hlavné problémy, ktoré znepokojujú mnohé blockchainy – udržateľnosť, škálovateľnosť a interoperabilita.

   Blockchain Cardano je dvojvrstvový a tento viacvrstvový dizajn umožňuje blockchainu flexibilitu vo vývoji bez toho, aby kryptomena musela podstúpiť „fork“.

   V súčasnosti je Cardano piatou najväčšou kryptomenou na trhu s trhovou kapitalizáciou viac ako 10 miliárd dolárov. Takáto masívna akceptácia štvormesačného blockchain projektu na trhu je veľmi pôsobivá.

Podľa predpovede Finder.com, bude Cardano treťou najväčšou kryptomenou do konca roka 2018.

Zdroj : link.