Krypto stratégie, o ktorých by mali vedieť všetci

Nákup a predaj kryptomien je formou investícií a je dôležité, aby ste vedeli, čo robíte, ak chcete uspieť na tomto veľmi populárnom trhu. Nižšie uvádzame niekoľko tipov, ktorých by ste sa mali pridŕžať, ak zamýšľate investovať do kryptomien.

Vedieť o sile kryptomeny:

   Začnite tým, že pochopíte silu burzy, ktorú používate. Niektoré populárnejšie budú centralizované, ale stále viac a viac vstupujú na trh tie, ktoré sú decentralizované. To ponúka väčšiu bezpečnosť, pretože ich nemožno vypnúť alebo manipulovať tak ľahko ako centralizované. Nepozerajte sa na kryptomeny komplexne. Sú veľmi odlišné a musí sa s nimi zaobchádzať rozdielne.

Majte dôvod na obchodovanie:

   Každý obchod by sa mal diať z nejakého dôvodu, preto sa uistite, že viete, čo to je pred vstupom. Viete, prečo to robíte a aká je vaša stratégia. Ak tomu tak nie je, je takmer isté, že sa vám obchod nepodarí a stratíte svoje peniaze. Uistite sa, že viete, aká bude vaša stratégia predtým, ako vstúpite do obchodu a nerobte hlúpe chyby. Uistite sa, že máte herný plán a viete, ako funguje vaša zvolená burza.

Pochopte trhové podmienky:

   Nie je žiadnym tajomstvom, že trh s kryptomenami je mimoriadne volatilný, ale premente to na pozitívum a pochopte trhové podmienky. Urobte si čas, aby ste sa dozvedeli viac o inverznom vzťahu medzi Bitcoin a altcoins. Viete, že keď je Bitcoin cennejší, altcoin bude menej cenný a naopak. Nenechajte sa zastaviť volatilitou, pretože to je to, čím stratíte. Len sa uistite, že viete, čo to znamená.

Nastavte si cieľ:

   Rovnako ako cieľ, nastavte si stop-loss úroveň. Váš cieľ by mal byť to, čo by ste chceli dosiahnuť so ziskom za deň, ale vaša stop-loss sa vzťahuje na vašu hraničnú hodnotu straty. Akonáhle ich nastavíte, uistite sa, že sa na nich držíte. Mnohí investori a obchodníci na tomto zlyhajú, pretože sú príliš prilepení na svojom zisku a strácajú zo zreteľa svoju úroveň stop-loss. Nezabudnite, že volatilný trh môže znamenať, že ceny môžu kolísať masívne v pribehu niekoľkých hodín.

Zabezpečte svoje investície:

   Plánujte dopredu a uistite sa, že môžete staviť na každú stranu náhleho pohybu cien vašej zvolenej kryptomeny. Ak to dokážete dobre, môžete to skutočne využiť vo svoj prospech.

Nájdite si čas a dozvedajte sa o Altcoinoch:

   Hoci Altcoiny prichádzajú s vyšším rizikom, môžu prinášať  aj obrovské odmeny, takže si nájdite čas, aby ste sa o nich dozvedeli čo najviac. Ich ignorovaním vlastne len strácate príležitosť mať obrovské zisky. Existuje mnoho rôznych druhov, ale je dôležité, aby ste poznali rôzne mince a vedeli rozhodnúť, ktoré by boli najvhodnejšie pre vaše potreby a záujmy.

Nakoniec sa naučte, ako fungujú burzy:

   Existuje toľko rôznych tipov, ktoré vás naučia získať čo najviac z vašej zvolenej burzy, takže si ich môžete prečítať. Ak sa naučíte skutočne pracovať na burzách, môžete naozaj začať dosahovať zisky.

Zdroj: link