Krypto nákupy pod 50 USD môžu byť v USA čoskoro oslobodené od dane

Je to len pár dní, čo sme Vám priniesli článok o krajinách s najpriateľskejším postojom voči kryptomenám, kde prvú priečku obsadili Spojené štáty americké. Dnes tu máme informáciu práve o tom, že krypto nákupy v tejto krajine pod 50 USD budú možno čoskoro oslobodené od dane, čo len potvrdzuje priateľský prístup USA voči kryptomenám. Táto nová legislatíva bola zavedená ako zákon o férovosti zdanenia virtuálnej meny a predložili ju americkí senátori Patrick Toomey za Pensylvániu a Kyrsten Sinema za Arizonu.

„Zatiaľ čo kryptomeny majú potenciál stať sa súčasťou nášho každodenného života, súčasný daňový kódex stojí v ceste… [Senator Sinema a ja] sa spájame, aby sme uľahčili používanie digitálnych mien ako bežného spôsobu platby oslobodením od daní v rámci malých osobných transakcií“.

Hlavnou myšlienkou zavedenia zákona je uľahčiť každodenné transakcie a uviesť kryptomeny do každodenného života, aby občania „neboli vystavení prekvapivým daniam pri používaní digitálnej meny na platby s nižšou hodnotou“. Návrh je už predložený, avšak ešte ho treba schváliť. V poslednej dobe si môžeme všímať, že si USA začalo uvedomovať potenciál kryptopriemyslu, čo môžeme vidieť aj na mnohých zákonoch, ktoré sa snažia jednotlivé štáty presadiť a ktoré sú krypto komunitou prijímané s otvorenou náručou.

Zdroj