Technicky zdatný Youtube sa pokúsil ťažiť BTC cez Nintendo

0

Youtuber s menom stacksmashing zverejnil video, v ktorom sa pokúša ťažiť Bitcoin na Nintendo Game Boy, ktoré bolo uvedené na trh v roku 1989. Tento technologicky zdatný Youtuber však čelil pomerne veľkej výzve, nakoľko na ťaženie BTC je potrebné pripojenie na internet a to Nintendo nemá. Youtuber sa však vynašiel a prišiel so zaujímavým riešením. Nintendo totiž pripojil k počítaču pomocou prepojovacieho kábla Raspberry Pi Pico.

Našťastie má Game Boy prepojovací port, ktorý sa zvyčajne používa na obchodovanie s Pokémonmi a na ďalšie veľmi dôležité veci, no v prípade miningu sa dá použiť na prepojenie s počítačom. Na zostavenie adaptéra z prepojovacieho kábla na USB som sa rozhodol použiť Raspberry Pi Pico, pretože umožňuje skutočne ľahko implementovať všetky druhy IO protokolov, a pomerne dosť som sa tešil na jeho využitie.

– stacksmashing

Výsledkom tohto experimentu je hašovacia rýchlosť 0,8 H / S, čo inými slovami znamená, že, ak by chcel stacksmashing vyťažiť aspoň jeden Bitcoin, musel by prežiť nespočetne veľa životov.

 

Zdroj (Source)

Technicky zdatný Youtube sa pokúsil ťažiť BTC cez Nintendo
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár