Singapurská centrálna banka nevidí jediný dôvod, prečo by mali byť kryptomeny regulované

0

   Podľa šéfa menového orgánu Singapuru, Singapur nemá žiadne plány na reguláciu kryptomien. Niektoré zákony sú však formalizované tak, aby sa mohli vzťahovať na niektoré aktivity kryptomien a projektov ICO (Initial Coin Offerings).


Bitcoin regulovaný nebude

 


Riaditeľ Menového Orgánu v Singapure (MAS) Ravi Menon, sa v utorok vyjadril, že “Singapur nemá v pláne regulovať kryptomeny, ako je Bitcoin,” uviedol Bloomberg. Dodal však, že “zostaneme ostražití kvôli praniu špinavých peňazí a ďalších potenciálnych hrozieb vyplývajúcich z ich používania.” Bol citovaný:

 

Namiesto toho sa centrálna banka bude sústreďovať na hľadanie “aktivít okolo kryptomien a budeme sa pýtať sami seba, aké riziká predstavujú a aké riziká by vyžadovali regulačnú reakciu. Z toho budeme ťažiť,” uviedol.

Ramonov postoj potvrdil vyhlásenie podpredsedu vlády Singapuru Tharmana Shanmugaratnama. V reakcii na parlamentnú otázku týkajúcej sa regulácie kryptomien, povedal, “regulujeme aktivity, obklopujúce kryptomeny, ak tieto činnosti spadajú do nášho všeobecnejšieho pôsobenia ako finančného regulátora.”

Singapurský zákon pre ICO

“Ak ICO obsahujú prísľub dividendy alebo iné ekonomické výhody, môžu sa podobať na pravidelné ponuky cenných papierov. Preto by sa mali vzťahovať na Singapurský zákon o cenných papieroch a mohli by týmto zákonom byť kryté,” Bloomberg

Centrálna banka ďalej vo svojom vyhlásení vysvetlila, že digitálne tokeny “môžu predstavovať vlastníctvo alebo cenný papier v súvislosti s majetkom alebo majetkom emitenta”, čo by mohlo spôsobiť “ponuku akcií alebo podielov v kolektívnej investičnej schéme v rámci SFA (Securities and Futures Act)“. , “Digitálne tokeny môžu tiež predstavovať dlh dlhovaný emitentom a považovať ho za dlhopis v rámci SFA.”

Musíme sa pozrieť na každý prípad, aby sme zistili, ktoré z nich budeme musieť uviesť do regulačného rámca a ktoré z nich zostanú mimo,” uzavrel Menon.

Nás samozrejme teší to, že si jednotlivé štáty začínajú uvedomovať silu kryptomien a že bude lahšie s nimi spolupracovať ako byť proti nim. Ako sa hovorí, pokrok nezastavíš. Sme stále len na začiatku!

 

Zdroj: https://news.bitcoin.com

Singapurská centrálna banka nevidí jediný dôvod, prečo by mali byť kryptomeny regulované
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár