Singapur varuje osem neautorizovaných token búrz

0

Singapurský finančný úrad varoval osem digitálnych tokenových búrz, ktoré pôsobia v krajine, pred neoprávneným obchodovaním. Regulátor tiež zastavil ICO, následkom čoho musel eminent vrátiť všetky finančné prostriedky získané od investorov so sídlom v Singapure.

   Singapurská centrálna banka a finančný úrad – Monetary Authority of Singapore (MAS) vo štvrtok oznámili, že varovali osem digitálnych búrz v Singapure, aby neumožňovali obchodovanie s tokenmi bez schválenia MAS. Bez uvedenia týchto ôsmich platforiem sa v oznámení uvádza, že podľa Zákona o cenných papieroch a terminovaných zmluvách (SFA):

„Ak digitálne tokeny predstavujú cenné papiere alebo termínované zmluvy, burzy musia okamžite ukončiť obchodovanie s takýmito digitálnymi tokenmi dovtedy, kým nebudú  MAS autorizované ako schválená burza alebo uznávaný trhový operátor.“

   Spoločnosť MAS však neuviedla, že by sa tieto platformy podieľali na podozrivých aktivitách alebo by o nich existovali sťažnosti, na rozdiel od niekoľkých ďalších regulačných orgánov, ktoré nedávno vydali varovania o výmenných platformách.

   Tento týždeň vydala Komisia pre cenné papiere v Ontáriu varovanie o piatich nelicencovaných krypto firmách, o ktorých dostali sťažnosti. V marci francúzsky regulátor Autorité des Marchés Financiers varoval pred 15 nepovolenými krypto investičnými platformami a belgický Úrad pre finančné služby a trhy začal uverejňovať zoznam krypto platforiem, ktoré vykazujú známky podvodu.

   Okrem toho spoločnosť MAS varovala aj emitenta ICO, aby zastavil ponuku svojich tokenov v Singapure. Podľa oznámenia spoločnosť MAS posúdila, že tokeny tohto emitenta predstavovali majetkové vlastníctvo v spoločnosti, a preto by boli považované za cenné papiere v rámci SFA. Tokeny boli ponúkané bez prospektu registrovaného v MAS, čo je požiadavka SFA . Regulačný orgán v nadväznosti na túto udalosť uviedol:

„Emitent ICO ukončil ponuku a podnikol nápravné opatrenia na dodržanie nariadení MAS. Taktiež vrátil všetky finančné prostriedky od investorov so sídlom v Singapure.“

   Centrálna banka odmietla uviesť presné ICO a nie je jasné, koľko bolo prijatých od investorov alebo kedy bola ponuka vydaná, uviedol vo štvrtok Strait Times.

   Nedávno spoločnosť news.Bitcoin.com uviedla, že Singapur sa stal mekkou pre predaj tokenov, najmä pre spoločnosti z Číny a Južnej Kórey, kde sú ICO zakázané.

   Lee Boon Ngiap, asistent generálneho riaditeľa MAS, potvrdil, že počet token búrz a ponuky digitálneho tokenu v Singapure sa zvyšuje. Objasnil:

„Nepovažujeme ich za potrebné obmedziť, ak sú to bona fide firmy. Ak však akákoľvek digitálna token burza, emitent alebo sprostredkovateľ porušuje naše zákony o cenných papieroch, MAS podnikne potrebné kroky.“

Zdroj: link

Singapur varuje osem neautorizovaných token búrz
3 (60%) 1 vote

Zdieľať

Pridaj komentár