Pri rastúcom záujme inštitúcií o Bitcoin ostáva čím ďalej tým menej pre ostatných

0

Štyri milióny. To je počet Bitcoinov ktoré sú k dispozícií na kúpu. Inak povedané, inštitúcie nakupujú viac Bitcoinov ako sa stíha ťažiť a počet dostupných Bitcoinov na nákup sa posledný rok každým mesiacom zmenšoval. S týmto zhodnotením prišla analytická spoločnosť Glassnode, ktorá sa špecializuje na dáta blockchainu.

Tento vzorec naznačuje a podporuje myšlienku, že z dlhodobejšieho hladiska môže neustále klesajúca ponuka dostupných Bitcoinov na nákup viesť k cenovému nárastu, nakoľko väčšina inštitucionálnych investorov berie Bitcoin ako investíciu. Z dlhodobejšieho hľadiska sa môže okrem ceny Bitcoin stať vďaka tomu aj menej volatilnejší keďže stále viac ľudí Bitcoin bude držať ako už spomínanú investíciu.

Podľa Glassnode boli v pondelok v obehu iba zhruba 4 milióny BTC ktoré boli k dispozícii na nákup, obchodovanie a predaj. Tridsaťdňová čistá zmena ponuky BTC v držbe likvidných a vysoko likvidných subjektov je od minulého apríla neustále v negatívnych číslach, s výnimkou krátkeho obdobia od júla do augusta a tiež krátko v decembri.

“Nič podobné čo by trvalo tak dlho sa nikdy predtým nestalo. Za nejaký čas by sme mohli byť svedkami veľkého obmedzenia dostupnosti BTC” píše Glassnode 26. februára vo svojom týždennom časopise.

Jeden zo známych fanúšikov Bitcoinu a taktiež trader Alessandro Andreott pre CoinDesk uviedol, že inštitúcie nakupujú viac Bitcoinov ako sa stíha ťažiť a teda nie je dostatok pre všetkých. Dodal, že je dosť možné že je to najväčší faktor ktorý v poslednej dobe cenu Bitcoinu zvýšil.

Údaje od ďalšej firmy zaoberajúcej sa analýzou blockchainu, CryptoQuant, ukazujú, že viac ako 12 000 BTC v hodnote zhruba 600 miliónov dolárov bolo presunutých z kryptoburzy Coinbase Pro Tuesday a predpokladá sa, že tento pohyb bol pravdepodobný presun financií jedného alebo viacerých inštitucionálnych investorov z burzy na ,,cold storage”, ktoré slúžia na dlhodobé držanie. 

Podľa Johna Willocka, výkonného riaditeľa burzy digitálnych aktív Blocktane, sú burzy ako Coinbase Pro jednou z mála preferovaných platforiem na nákup a predaj bitcoinov zo strany inštitúcií. To znamená, že už tak znižujúce sa počty Bitcoinov ktoré sú k dispozícií, sa vďaka tomu stávajú pre inštitúcie ešte vzácnejšie. Willock dodal, že inštitúcie majú čoraz väčšie štandardy ako bežný trh čo výsledku znamená, že budú donútené začať používať aj iné burzy čo taktiež môže spôsobiť rast ceny Bitcoinu.

Zdroj

Pri rastúcom záujme inštitúcií o Bitcoin ostáva čím ďalej tým menej pre ostatných
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár