Národné zhromaždenie Južnej Kórey oficiálne navrhuje zrušenie zákazu ICO

0

Národný legislatívny orgán Južnej Kórey oficiálne navrhol povoliť domáce ICO a zrušiť zákaz zavedený vládou v septembri minulého roka. V dôsledku chýbajúcich náležitých usmernení juhokórejské spoločnosti migrujú do zahraničia, aby spustili svoj predaj.

Návrh Národného zhromaždenia

   Národné zhromaždenie, 300-členný jednokomorový národný zákonodarca Južnej Kórey, oficiálne navrhol vláde, aby zrušila zákaz ICO, ktorý bol uložený vlani v septembri.

„Národné zhromaždenie oficiálne navrhlo umožniť domáce počiatočné ponuky mincí (ICO). Keďže vedenie nerobí nič po tom, čo v septembri minulého roka uložilo úplný zákaz ICO, národné zhromaždenie predložilo oficiálne odporúčanie.“

   S odvolaním sa na navrhovaný „legislatívny a politický návrh odporúčania s cieľom umožniť ICO v podmienkach ochrany investorov“, publikácia vysvetľuje, že ďalší krok je na vláde, aby prediskutovala návrh so zhromaždením.

   Začiatkom tohto mesiaca news.Bitcoin.com uviedli, že skupina zákonodarcov pracuje na návrhu zákona o legalizácii ICO, ktoré spĺňajú určité podmienky pod vládnym dohľadom. ICO, ktoré sú schválené, budú podliehať prísnemu dohľadu Komisie pre finančné služby (FSC) a ministerstva vedy.

Odporúčania osobitného výboru

   Špeciálna komisia pre štvrtú priemyselnú revolúciu v rámci Národného zhromaždenia na svojom poslednom valnom zhromaždení 28. Mája vyhlásila: „Prostredníctvom legislatívneho a politického návrhu odporúčania, ktorý bol dokončený v ten istý deň, výbor obvinil vládu, že zanedbala svoju povinnosť pri reagovaní na expanziu blockchain aplikácií.“

“Musíme vytvoriť pracovnú skupinu vrátane súkromných odborníkov, aby sme zvýšili transparentnosť obchodovania s kryptomenami a vytvorili zdravý obchodný poriadok,” uviedol výbor. Okrem iných odporúčaní výbor načrtol: “Vytvoríme tiež právny základ pre obchodovanie s kryptomenami vrátane povolenia pre ICO prostredníctvom Stáleho výboru Národného zhromaždenia.”

ICO sa vyhýba Kórey

„Keďže vláda neposkytla žiadne usmernenia pre ICO, domáce blockchain spoločnosti idú do Singapuru a Švajčiarska, aby urobili ICO a zaplatili zbytočné výdavky.“

   Singapur a Hongkong sa stali mekkou pre predaj tokenov. Potvrdzujú to aj slová Ansona Zealla, predsedu Singapurského Združenia pre krypto podniky a start-upy: „Od septembra minulého roka stúpol počet ICO aktivít.“

   Naver a Kakao Corp, materské spoločnosti populárnych chatových aplikácií Line a Kakaotalk, nedávno založili dcérske spoločnosti v zahraničí s možnosťou spustenia ICO. Jedna z najväčších krypto ústrední v krajine, Bithumb, tiež spolupracovala so singapurskou spoločnosťou, aby spustila svoju vlastnú kryptomenu.

Zdroj: link

Národné zhromaždenie Južnej Kórey oficiálne navrhuje zrušenie zákazu ICO
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár