Najviac údajov o zákazníkoch burzy Coinbase vyžadujú vládne agentúry z USA, Veľkej Británie a Nemecka

V posledných týždňoch sme Vás informovali hneď niekoľkokrát o tom, že vlády v Thajsku či Argentíne pracujú na rozsiahlych reguláciách, ako aj o tom, že burza Binance je po vstupe do obchodovania s akciami pod drobnohľadom európskych regulátorov. Dnes sa však pozrieme na burzu Coinbase a tlaku vládnych agentúr z celého sveta, ktorému musela táto burza minulý rok čeliť. Z dostupných informácií totiž vieme, že až 90% žiadostí od vládnych agentúr a orgánov činných v trestnom konaní v období od 1. júla 2020 do 31. decembra 2020, prišlo iba z troch krajín.

Ako môžete vidieť na obrázku vyššie, tieto tri krajiny sú USA, Spojené kráľovstvo a Nemecko. Najviac žiadostí prišlo z USA, konkrétne 1 197, pričom väčšinu z týchto žiadostí predložil Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) a vyšetrovanie vnútornej bezpečnosti (HSI). Na druhom mieste sa umiestnila Veľká Británia s 597 žiadosťami a na treťom mieste sa umiestnilo Nemecko s 260 žiadosťami, čím sa tieto tri krajiny postarali až o 90% žiadostí z celého sveta. Väčšina následne umiestnených krajín pochádza z Európy a je určite na mieste spomenúť, že Francúzsko, ktoré sa umiestnilo na štvrtom mieste, zaznamenalo najväčší percentuálny nárast žiadostí, v rámci informácií o zákazníkoch a to až o 20%.

Všetky tieto informácie sme sa dozvedeli priamo od burzy Coinbase, čím sa len potvrdila veľká transparentnosť tejto spoločnosti. Celkový počet žiadostí od vládnych agentúr, ktorý Coinbase za minulý rok obdržala je 4 227 a my si ani nechceme predstaviť, koľko to musí byť papierovačiek.

Zdroj