Japonský manažér burzy pre gigantický coin Ripple zatknutý!

0

V posledných hodinách prebehla svetom informácia ktorú nikto nečakal! Jedná sa o prvé zatknutie v histórií Japonska v oblasti digitálnych kryptomien, konkrétne Ripplu ktorý investori nazývajú aj v skratke, XRP.

Yuki Takenaka, 31 ročný zakladateľ a šéf burzy na ktorej bol Ripple obchodovateľný, je podozrivý z krádeže penazí investorom, ktoré mali byť odcudzené v priebehu mája až júna roku 2014. Doterajšie informácie hovoria aj o tom, že načierno vyberal peniaze aj cez jeho firmu, ktorá v tom čase bola na pokraji krachu. Podľa polície, väčšinu obvinení aj sám priznal.

Burza bola založená v meste Hamamatsu v máji v roku 2014 no problém bol ten, že jej užívatelia nemohli peniaze vyberať, iba vkladať a nemohli ho dokonca nijako kontaktovať až do mája nasledujúcého roku. Podľa doterajších informácií Takenaka odcudzil viac ako 10 miliónov japonských jenov(odteraz len ¥), čo je viac ako 75 tisíc €. Je taktiež podozrivý z vydávania falošných dokumentov v hodnote viac ako 120 miliónov ¥.

Nič to nemení na tom, že Ripple je výborná mena ktorá ma veľkú budúcnosť taktiež ako kryptomeny všeobecne. Od pondelka tržná kapitalizácia spoločnosti Ripple dosiahla viac ako 1 trilión ¥, čo dosiahlo viac ako 10 biliónov dolárov a spoločnosť Ethereum vo výške viac ako 3 bilióny ¥. A najlepšie na tom je, že toto je iba začiatok!

Zdroj: https://www.japantimes.co.jp

Japonský manažér burzy pre gigantický coin Ripple zatknutý!
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár