Japonsko môže byť ďalšou krajinou, ktorá zakáže ICO!

0

Japonsko je dominant na trhu kryptomien. Z celého sveta obchoduje s Bitcoinom 63% ľudí iba v Japonsku! Zákazy projektov ICO niektorých ázijských krajín, však robí vrásky na tvári nejednému investorovi a obávajú sa, že Japonsko tento trend môže nasledovať. Projekty ICO sú novou radikálnou formou takzvaného ,,crowdfundingu”. Spoločnosti získavajú finančné prostriedky vo forme kryptomien prostredníctvom predaja tokenov ich investorom. Táto možnosť je pre mnohé nové spoločnosti jasnou voľbou, keďže umožňuje investorom využívať  aj výhody nových technológií. Japonsko, ktoré uznáva Bitcoin ako zákonné platidlo, je doslova jedným z najväčších šampiónov v oblasti kryptomien. Podľa Kagayaki Kawabata, vedúceho predstaviteľa medzinárodnej burzy Coincheck, žiadosti o pridanie tokenov na burzy sa zvýšili po zákaze Číny.

Regulačné orgány nemusia byť pripravené na ICO

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ICO crypto

Spoluzakladateľ spoločnosti IndiesSquare, Kogi Higash však nie je presvedčený, že Japonsko je bezpečným útočiskom pre projekty ICO, ako mnohí veria. Verí, že konzervatívny a rizikový charakter mnohých japonských priemyselných odvetví by mohol spustiť zákaz. Bitcoin a ďalšie kryptomeny potrebujú reguláciu. Aj to bol dôvod, prečo Čína a Južná Kórea zakázali ICO. Japonsko, má síce priateľský prístup ku kryptomenám, čo sa však  týka projektov ICO, tam je už menší problém v dôvere, hovorí Higashi. Ďalej dodal, že regulačné orgány sledujú iba to, či sú dobré alebo zlé a mohli by v budúcnosti začať vykonávať služby na základe predpisov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cryptocurrency ico

Podľa Forbesu je Higashi však stále optimistický, že projekty ICO by sa mohli zmeniť na revolučnú koncepciu a dávať Japonsku hlavný štart pri získavaní mnohých projektov ICO. Spoločnosti po celom svete už premiestňujú projekty do Švajčiarska a Japonska. Tento krok môže pomôcť obom krajinám získať extra daňové príjmy. Jedno je však isté. Kryptomeny sú budúcnosť tohto sveta a my osobne pochybujeme že tieto zákazy budu trvať večne. Čína tento zákaz schválila aj vďaka platforme Ethereum, na ktorej vzniká veľmi veľa podvodných projektov ICO. Veríme teda, že ich najväčšia národná kryptomena NEO spraví pozitívne zmeny keďže NEO sa vyznačuje aj tým, že v budúcnosti na svoju platformu pridá len projekty, ktoré sú dostatočne skontrolované a ľudstvu prospešné. Nemôže sa teda stať, že tam pridajú nejaký podvrh. Popravde to už začalo a NEO bude mať tento rokniekoľko nových ICO projektov. Budeme veriť, že aj toto pomôže k zrušeniu zákazu projektov ICO, pretože ak sa tak stane, NEO môže doslovať vystreliť na obežnú dráhu.

Zdroj: https://news.bitcoin.com

 

Japonsko môže byť ďalšou krajinou, ktorá zakáže ICO!
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár