Japonská reštaurácia akceptuje kryptomenu XEM

0

   St. Arnould je populárna reštaurácia v Japonskom Tokiu, ktorá začala prijímať kryptomenu XEM. Je to natívna kryptomena založená na NEM blockchain platforme. Reštaurácia bola údajne prvou reštauráciou na svete, ktorá začala uznávať túto virtuálnu menu ako platobný prostriedok. Kryptomena XEM je v poradí trinástou mincou v súvislosti s trhovou kapitalizáciou podľa webstránky Coinmarketcap.

   NEM blockchain sa stal veľmi populárnym v dôsledku krádeže XEM tokenov za zhruba 526 miliónov dolárov z japonskej kryptomenovej burzy Coincheck. Tento útok predstavoval najväčšiu krádež kryptomeny v histórii trhu.

   Majiteľ  reštaurácie St. Arnould, Yousuke Sato, pri rozhovore povedal, že ľudia by nemali označovať kryptomeny za podozrivé. Vo všeobecnosti Sato uznal mnohé kontroverzné aspekty trhu, ale domnieva sa, že ľudia by nemali posudzovať kryptomeny založené výlučne na takýchto negatívnych správach.

   Ako odpoveď na hackerský útok na Coincheck položil vinu na správcov platformy. Sato správne vysvetlil, že s finančnými prostriedkami nezaobchádzali dobre a ponechali ich systém zraniteľný voči hackerom.

   Pokiaľ ide o potenciál trvalej udržateľnosti trhu, pripustil, že je príliš skoro na to, aby to bolo jasné, pretože trh je stále v počiatočnom štádiu.

Objavenie kryptomeny

   Sato objavil kryptomeny pred piatimi rokmi a začal sa zaujímať o tento koncept. Spočiatku otvoril reštauráciu v oblasti Naka Ward v Nagoyi predtým, ako sa v októbri 2017 presťahoval do Tokia. Predtým zvážil myšlienku akceptovať platby kryptomenou v jeho zariadení, až kým ho zákazník nepožiadal, aby začal prijímať platby v kryptomene XEM.

   Dňa 28. júna 2016 Sato uskutočnil výmenu XEM tokenov za pizzu vo výške 1,200 jenov (11 dolárov). Aktuálna hodnota týchto XEM tokenov sa momentálne pohybuje na úrovni 54 000 jenov(506 dolárov).

   Reštaurácia bola založená v roku 2009 a po osemročnom prevádzkovaní sa rozhodol Sato presunúť reštauráciu z druhého poschodia budovy v Nagoyi do novej lokality v Tokiu.

   Sato dokonca získal 8 miliónov jenov (75.360 dolárov) z predaja kryptomeny, ktorú vytvoril. V novembri 2017 presťahoval reštauráciu do oblasti Akasaka v Tokiu. Reštaurácia je prirodzene obľúbená u krypto nadšencov, pretože je to prvá reštaurácia, ktorá akceptuje platby pomocou kryptomeny XEM.

   Dokonca aj s objavením viacerých prevádzok, ktoré prijímajú platby pomocou kryptomien, tak stále táto platobná metóda nie je tak populárna.

Zdroj: link

Japonská reštaurácia akceptuje kryptomenu XEM
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár