Európska komisia rozhodla: Blockchain vyzerá sľubne, ale investori musia poznať riziká

0

   Európska komisia v pondelok 26. februára usporiadala meeting s názvom „Kryptomeny – príležitosti a riziká“. Zaoberali sa vplyvom kryptomien na finančné trhy a problémami vznikajúcimi pri počiatočných ponukách mincí tzv. ICO (Initial Coin Offerings).

   Za okrúhlym stolom bol predsedom Valdis Dombrovskis, viceprezident Komisie zodpovedný za finančnú stabilitu, finančné služby a Úniu kapitálových trhov.

   Komisia vydala tlačovú správu, kde opísala túto udalosť ako miesto pre organizácie, krajiny, centrálne banky, akademikov a podnikateľov Európskej únie, aby „reagovali na výzvy, ktoré predstavujú tzv. kryptomeny (virtuálne meny) a technológia Blockchain“.

   Konferencia bola rozdelená na tri témy: kryptomeny a ich dôsledky pre finančné trhy, ochrana investorov a integrita trhu vo vzťahu ku kryptomenám a potenciál a výzvy, ktoré predstavujú ICO.

   Po ukončení konferencie, Dombrovskis povedal pre médiá, že Európa má veľmi malý podiel na obchodovaní s kryptomenami, ktoré nazval „globálnym fenoménom“. Ďalším krokom bude diskusia o tých istých témach na úrovni G20, odrážajúc názory úradníkov Francúzskej a Európskej centrálnej banky. Taktiež nevylučuje možnosť pokročiť v regulácii na úrovni EÚ.

   Dodal, že „technológia Blockchainsilné sľuby pre finančné trhy“, a je potrebné podniknúť kroky, ktoré nebudú brániť technologickým inováciám.

   Dombrovskis zopakoval predchádzajúci postoj regulačných orgánov k rizikám spojeným s investovaním a obchodovaním s kryptomenami na konci tlačovej konferencie. Uviedol, že „varovania o týchto rizikách pre spotrebiteľov  a investorov musia byť jasné, časté a vo všetkých jurisdikciách.“

   Rakúsky minister financií Hartwig Löger minulý piatok hovoril o svojej myšlienke založiť krypto regulácie podobné ako tie, ktoré už existujú pre zlatoderiváty. Očakáva sa, že akčný „fintech“ plán bude predložený pred Európsku komisiu začiatkom marca.

Zdroje: link1 link2

Európska komisia rozhodla: Blockchain vyzerá sľubne, ale investori musia poznať riziká
4 (80%) 1 vote

Zdieľať

Pridaj komentár