Dôjde ku krachu Litecoinu v roku 2018?

0

Uprostred eufórie okolo raketového rastu Bitcoinu trh presunul svoju pozornosť na inú sľubnú kryptomenu – Litecoin (LTC), tiež nazývanú digitálne striebro. Tá vznikla ako vetva z digitálneho zlata – Bitcoinu. LTC sa tento utorok dotkol rekordných výšok, čím nasleduje stopy mien ako Bitcoin a Ethereum, s ktorými sa obchoduje naozaj vo vysokých sférach. S cenami na úrovni stratosféry sa objavuje ďalšia otázka, a to: Ako dlho budú tieto preteky trvať? Špekulácie týkajúce sa budúceho krachu Bitcoinu a Ethereumu mali vplyv aj na LTC a všetci sa preto pýtajú – bude aj Litecoin v blízkej budúcnosti na pokraji krachu? Predtým, ako sa spýtate či LTC hrozí pád, urobíme si prieskum tejto kryptomeny.

Litecoin je jednou z piatich najvýznamnejších kryptomien, čo sa týka trhovej kapitalizácie, hneď za kryptomenami Bitcoin, Ethereum, Bitcoin cash a Ripple. S LTC sa obchoduje za niečo viac ako 300 dolárov v porovnaní so situáciou z júna tohto roku, keď sa jeho hodnota pohybovala okolo úrovne 50 dolárov. So štvorciferným výnosom v tomto roku je prirodzené obávať sa, kedy LTC krachne?

Avšak nedávne spustenie Bitcoin Futures poskytlo istý typ legitímnosti populárnej kryptomeny a vyústilo to do nevídaného nárastu záujmu zo strany investorov. Pre tých, ktorí majú pocit, že im ušiel vlak, LTC je práve tá možnosť, ktorá vás dostane do kryptosveta. Pre tých, ktorí už do Bitcoinu investovali, LTC ponúka spoľahlivú možnosť ako si spestriť svoje altcoinové portfólio.

Takže je veľmi nepravdepodobné, že pokles cien LTC, ak sa to niekedy stane, bude trvať dlho.

Môže čoskoro dôjsť ku krachu LTC? Áno, je to možné. To by však znamenalo aj to, že by dole musel ísť ako prvý Bitcoin, potom Ethereum a potom Ripple. Ak sa niekto bojí tohto scenára, určite by nemal investovať do kryptomien.

K poklesu ceny LTC došlo už predtým a môže sa to stať znova. Keďže však kryptopriestor dozrieva a priťahuje čoraz viac účastníkov, Litecoin sa tým ocitá na pevnej pôde, akú nikdy predtým nemal.

Mnohí kritici čakajú na to, kedy bublina okolo kryptomien praskne. Ale je táto bublina skutočná? Opäť neexistujú jednoduché odpovede. Existuje veľa ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi Bitcoinu, ale väčšina z nich zaručuje technológiu Blockchain, ktorá je základom programu Bitcoin. Technológia Blockchain využíva početné aplikácie v reálnom svete a okolo nich by vždy existovali digitálne meny, ktoré by pomohli používateľom zabezpečiť efektívnejšie a bezpečnejšie transakcie.

Je pochopiteľné, že s vysokými cenami LTC idú ruka v ruke otázky aj o jeho páde. A aká je odpoveď na otázku, kedy sa to stane? Možno sa to stane zajtra, možno budúci týždeň alebo budúci mesiac. Je však veľmi nepravdepodobné, že zostane na nízkych úrovniach dlho. A toto je dôležitý bod, ktorý si treba zapamätať: kryptomeny sú tu nato, aby tu ostali.

Zdroj: https://www.profitconfidential.com/cryptocurrency/litecoin/is-ltc-going-to-crash/

Dôjde ku krachu Litecoinu v roku 2018?
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár