Čína má zablokovať prístup na medzinárodné kryptomenové burzy

0

   Vieme, že ste to počuli už predtým, ale Čína chce znova zakázať Bitcoin. Avšak tento krát vláda plánuje použiť jeden z najrozsiahlejších nástrojov, Veľký čínsky firewall, aby úplne zabránili komukoľvek v krajine sa pripojiť na zahraničné burzy. Samozrejme, ak nemajú technické možnosti, ako to obísť.

   Čínske úrady sa rozhodli zablokovať prístup k zahraničným kryptomenovým burzám, vďaka čomu ich účinne odstránia z Čínskeho trhu, ako napríklad Google alebo Facebook.  Táto situácia prichádza po rozhodnutí regulačných orgánov, pričom všetky ich predchádzajúce pokusy zastaviť miestnych investorov z účasti na obchodovaníBitcoinom a ICO (Initial Coin Offering – počiatočná ponuka (cena) za kryptomenu ešte pred uvedením na trh) doteraz zlyhali.

  Financial News napísali: “Aby sa zabránilo finančným rizikám, Čína zintenzívni opatrenia na odstránenie akýchkoľvek „onshore“ alebo „offshore“ platforiem súvisiacich s obchodovaním s virtuálnymi menami alebo ICO. Obchodovanie s virtuálnymi menami a ICO úplne nezmizlo z Číny po oficiálnom zákaze. Po uzatvorení domácich búrz s virtuálnymi menami sa mnohí ľudia obrátili na zahraničné platformy, aby mohli naďalej pokračovať v transakciách s virtuálnymi menami. Zahraničné transakcie a daňové úniky pokračujú a riziká sú tu stále – nelegálna činnosť a dokonca aj podvody a pyramídy. “

Bude to tentoraz fungovať?

    Po tom, ako Čína zhoršila funkčnosť miestnych búrz sa tento trh rýchlo presťahoval do Hongkongu, Singapuru, Tokia a ďalších miest. Internetové stránky ponúkali podporu v čínskom jazyku a používatelia mali rôzne možnosti financovania svojich účtov. Teraz je plán úplne zabrániť prístupu na webstránky, takže žiadna z týchto alternatívnych možností nebude mať šancu na fungovanie.

   Veľký čínsky firewall pracuje na zameraní na jednotlivé domény, ako aj na všeobecne zakázané kľúčové slová. Sofistikovaní a technicky zdatní čínski obchodníci môžu byť schopní obísť zabezpečenie so službou VPN (virtuálna privátna sieť), ale cenzúry  sa rýchlo vyvíjajú a sú stále prepracovanejšie aj vďaka pomoci od veľkých technologických spoločností. Pre tých, ktorí nebudú mať možnosť sa pripojiť k medzinárodným webovým stránkam, budú musieť obchodovať len na domácich burzách a čakať na skutočne nezablokovateľné decentralizované riešenie.

Zdroj : link

Share.

Leave A Reply