Americký štát Arizona je blízko k prijatiu Bitcoinu.

0

   Arizona sa môže stať prvým americkým štátom, ktorý legalizuje Bitcoin ako platobnú možnosť pre daňové účely. Zákony postupujú dopredu v štátnej legislatíve, pričom jeden z nich už schválil finančný výbor Senátu. Je naplánované aj prvé čítanie návrhu zákona o regulácii ICO. Arizona vysiela každému signál, že bude „miestom pre kryptomeny“.

   Niekoľko návrhov zákona, ktoré uznávajú Bitcoin a iné kryptomeny si vytvárajú cestu do štátnej legislatívy v Arizone. Dva z nich, SB1091 a SB1145, budú regulovať dane z príjmov. Jeden z nich už prešiel finančným výborom Senátu v polovici januára. Očakáva sa, že ďalší návrh zákona (HB2601) bude regulovať „crowdfunding“ a ICO. Jeho prvé čítanie je naplánované  2. júna a druhé čítanie sa uskutoční o mesiac neskôr.

“Posielame signál všetkým v Spojených štátoch amerických a možno aj do celého sveta, že Arizona bude v budúcnosti miestom pre blockchain technológiu a digitálne meny,” povedal pre agentúru Fox News pán Jeff Weninger.

Verí, že v najbližších 5 až 10 rokoch krypto technológia zmení svet tak, ako to urobil internet.

   Podľa štúdie University of Cambridge môže počet unikátnych aktívnych používateľov kryptomenových peňaženiek dosiahnúť až 5,8 milióna.

Obchodník Jack Biltis, ktorý je jedným z nich, verí, že to je cesta budúcnosti. Povedal pre Fox News: „Momentálne umožňujeme zamestnancom dostávať svoje výplaty v Bitcoine a dokonca investovať časť svojho dôchodkového sporenia taktiež v Bitcoine.“

   Biltis, ktorý má mzdovú spoločnosť, je presvedčený, že nová krypto technológia nahradí to, čo máme teraz s neefektívnymi kreditnými kartami a bankami. Lacné a okamžité prevody peňazí sú možné s kryptomenami, poznamenal. Chce, aby Arizona bola štátom, ktorá podporuje tieto technológie.

“Na začiatku je to vždy trochu desivé a vzrušujúce. Tak to bolo aj s internetom. Povedal Jack Biltis. “Svet bude vyzerať tak odlišne za 20 rokov,” dodáva, “a ľudia, ktorí budú skutočne úspešní, sú tí, ktorí to teraz prijali”.

   Väčšina amerických štátov ešte neprijala komplexné právne predpisy na reguláciu kryptomien, ale niektoré urobili pozitívne kroky. Patria sem napríklad Kansas a Tennessee, kde úrady vydali memorandá, v ktorých sa uvádza, že nebudú vyžadované licencie na predaj digitálnych mincí .

   Ak budú zákonodarcovia v Arizone schvaľovať navrhované zmeny, štát môže začať inkasovať dane v Bitcoinoch v priebehu dvoch rokov.

Zdroj: link.

Americký štát Arizona je blízko k prijatiu Bitcoinu.
Rate this post

Zdieľať

Pridaj komentár