Koncom februára sa spustí služba Litepay

V dôsledku transakčných poplatkov, ktoré dosahujú závratnú výšku všetkých dôb, vzniká Litecoin (LTC) ako obľúbená alternatíva platieb a peer-to-peer transakcií. Nová služba s názvom Litepay bude spustená koncom februára. Táto služba umožní podnikom prijímať LTC platby a môže dokonca ponúkať LTC karty.

Aká je hlavná myšlienka Litepay?

   Podľa oficiálnych webových stránok je cieľom Litepay ponúkať oveľa nižšie zúčtovacie poplatky za platby, ako v súčasnosti ponúkajú kreditné karty. Tiež umožnia obchodníkom vyberať hotovosť bez rizika volatility priamo. V porovnaní s kreditnými kartami zástupcovia tvrdia, že pre obchodníkov budú účtovať poplatok jedno percento. Podľa spoločnosti Litepay si kreditné karty účtujú poplatky až 3%.

   Stránka tiež podrobne opisuje spôsob poskytovania platobných kariet.

   Po prvé, potenciálny zákazník objedná kartu a zaplatí za ňu poplatok, overí svoju identitu a nakoniec dostane kartu. Po aktivácii karty môžu prevádzať litecoin na svoj určený účet a potom ho minúť na akomkoľvek mieste, kde sú prijaté debetné karty alebo vyberať hotovosť z akéhokoľvek kompatibilného bankomatu.

   Stránka dokonca naznačuje, že používatelia by mohli mať svoje platy uložené priamo na karte a môžu ich následne konvertovať na LTC. Na webovej stránke sa však neuvádzajú žiadne poplatky, ktoré by užívateľovi vznikli.

   Napríklad štartovací poplatok a jednotlivé transakčné poplatky nie sú uvedené. Navyše neupresňuje, ktorú platobnú sieť budú karty používať. Nešpecifikuje, či bude používať službu Visa, MasterCard alebo akéhokoľvek iného poskytovateľa, ani neurčuje, či existujú obmedzenia použitia založené na mieste bydliska.

   Na stanovenie výmenného kurzu sa na stránkach uvádza, že využijú zverejnené výmenné kurzy, ktoré budú spĺňať ich „regulačné, prevádzkové a trhové požiadavky“.

Nová energia pre Litecoin?

   Niektoré kryptomenové stránky tvrdia, že blížiace sa vydanie Litepay povedie k výraznému zvýšeniu aktuálnej hodnoty LTC. To je, samozrejme, všetko len domnienka, pretože nikto nevie, ako bude trh reagovať na spustenie Litepay.

   Litepay bude pravdepodobne čeliť silnej konkurencii. Niektorí konkurenti už ponúkajú kryptomenami financované platobné karty. Navyše, mnohé z nich podporujú viaceré kryptomeny.

   Preto bude Litepay musieť ponúknuť niečo výrazne odlišné alebo lepšie ako konkurencia, aby vynikol. Jedna vec, ktorú môžu urobiť, je poskytnúť pre držiteľov kariet nižšie alebo žiadne poplatky.

   Na stránke Litepay stále chýba veľa informácií. Trh bude musieť počkať až do formálneho spustenia, keď sa dozvie viac informácií o tom, ako môže služba fungovať. Ak to bude úspešné, mohlo by to prinajmenšom zvýšiť profil LTC medzi širokou verejnosťou.

Zdroj: link