Komerčná banka so sídlom v New Yorku, ktorá mala v roku 2020 celkové pôžičky vo výške 39,1 miliárd dolárov, pokryje hotovostné pôžičky cez BTC

Komerčná banka so sídlom v New Yorku potvrdila, že verí v potenciál kryptomien a predovšetkým v Bitcoin, vďaka jej rozhodnutie začať ponúkať hotovostné pôžičky kryté BTC. O tom, do akej miery sa táto banka zapojí a aké služby svojim klientom súvisiace s kryptomenami poskytne, informovalo vedenie spoločnosti, vrátane generálneho riaditeľa spoločnosti Josepha DePaola.

Signature banka sa tak pridáva k finančným inštitúciám, ktoré pochopili potenciál kryptomien, ako napríklad kalifornská banka Silvergate (členská banka Federálneho rezervného systému), ktorá taktiež začala ponúkať pôžičky kryté Bitcoinom a to v polovici minulého roka.

Na záver Joseph DePaolo dodal, že sa banka v budúcnosti chystá pracovať pracovať aj s viacerými ďalšími altcoinmi, avšak zatiaľ nevie ani on odhadnúť výšku úrokových výnosov. K roku 2020 mala Signature banka celkové aktíva vo výške 60,3 miliárd dolárov, vklady 50,2 miliárd dolárov a pôžičky 39,1 miliárd dolárov. 

Zdroj (Source)