Juhokórejské mesto vyhlásilo vojnu všetkým daňovým podvodníkom

Juhokórejské mesto Gyeongju v provincii Severný Gyeongsang oznámilo, že začne vyšetrovať desiatky možných prípadov týkajúcich sa daňových únikov. Majú totiž podozrenie, že viacerí jednotlivci skrývajú veľké množstvo svojich peňazí v kryptomenách a neplatia tak dane.

Mesto je v kontakte s poprednými tuzemskými kryptoburzami ako sú Bithumb a Upbit, s cieľom získať potrebné údaje o daných obyvateľoch. Podľa nových predpisov, ktoré vstúpili do platnosti minulý mesiac, sú kryptoburzy povinné hlásiť podozrivé transakcie, ako aj odovzdávanie údajov o ich klientoch daňovým orgánom keď to mesto vyžiada. Ak sa preukáže že sú jednotlivci vinní, mesto môže vďaka tomu zaistiť ich tokeny. Predchádzajúce vyšetrovania tohto druhu sa predtým sústredili výlučne na zadržanie hotovosti, bankových účtov, či hmotného majetku.

Mesto na tieto vyšetrovania poverilo viac ako 500 osôb, ktorí majú za cieľ nájsť každého, kto nelegálne drží kryptomeny. Tieto nové predpisy v Južnej Kórei vstúpia do platnosti až v roku 22, avšak vláda dala daňovým úradom právomoc vyšetrovať tieto daňové úniky už teraz. Mesto v minulom roku evidovalo daňové nedoplatky v hodnote zhruba 19,4 miliónov dolárov, pričom sa im už úspešne podarilo zadržať približne 4 milióny dolárov z tejto sumy.

Zdroj (Source)