Juhokórejské finančné úrady sprísňujú kontrolu nad krypto burzami

Svet kryptomien sa mení každým dňom a ani dnešok nie je výnimkou. Po postupnej regulácii krypto búrz zo strany štátov ako Čína či napríklad Turecko sa do klubu najnovšie pridáva aj Južná Kórea. Tá sa tentokrát rozhodla sprísniť kontrolu nad prevádzkovateľmi krypto búrz, pričom vláda žiada, aby sa od dnešného dňa hlásili príslušným orgánom FIU.

Ako nám totiž priblížil oficiálny kórejský denník, vláda nedávno prijala zákon, ktorý zaväzuje prevádzkovateľov aby sa hlásili príslušným orgánom ak chcú v podnikaní v tomto štáte pokračovať. Konkrétnejšie musia získať certifikáciu ISMS, ktorá okrem iného slúži napríklad aj na zabránenie rôznym typom hackov, čo je jedna z najväčších obáv vlád. Tie chcú, aby všetci zákazníci boli v úplnom bezpečí a nehrozilo im žiadne nebezpečenstvo v online svete, čo je jednoznačne pochopiteľné.

Podľa dostupných informácii má tento certifikát zatiaľ len niečo okolo 20 z celkového počtu 60 búrz. Zaujímavé je, že iba 4 burzy, a to konkrétne Bithumb, Coinone, Korbit a Upbit vyžadujú pri výbere a vklade skutočné meno klienta. Môžeme tak očakávať, že toto bude v najbližších týždňoch či mesiacoch ďalšia téma, ktorej sa bude vláda Južnej Kórei venovať.

Zdroj