Juhokórejská burza Bithumb dodá kryptomenové kiosky do reštaurácií

   Juhokórejská kryptomenová burza Bithumb oznámila plán na dodávku kioskov reštauráciám a kaviarňam s možnosťou, aby zákazníci platili za svoje objednávky s kryptomenami, ktoré držia na ich burze, informoval miestny spravodajca Zdnet.

   Značka kiosku, nazvaná Touch B, je výsledkom februárového partnerstva medzi spoločnosťami Bithumb a výrobcom zariadení Unos Space, Tros Systems a IYU. Pre spoločnosť Bithumb dodávajú kiosky optimalizované pre prevádzku v menších podnikoch, frenčízach, malých reštauráciach a kaviarňach.

Bithumb spúšťa tri služby

   Zdnet informuje, že spoločnosť Bithumb uviedla do prevádzky tri služby, z ktorých dve boli v článku označené ako kiosky TouchpadTouchbone. Majiteľom firiem ponúkajú možnosti na základe ich veľkosti a požiadaviek. Náklady na prenájom kioskov Touch B budú ponúkané o 10 percent nižšie ako bežná cena, pretože chcú pomôcť menším firmám si dovoliť používať ich produkty.

   Tretia služba sa nazýva Bithumb Cache, ktorá umožní zákazníkom spoločnosti Bithumb konvertovať svoje finančné prostriedky na používanie v kiosku s ich heslom. Tým dokážu „vytvoriť synergiu medzi biznisom a zámenou peňazí .“

Podľa vyhlásenia spoločnosti Bithumb:

„Kiosky dokážu poskytnúť majiteľom malých podnikov podstatné výhody a nízke náklady na služby. Budeme aj naďalej pracovať v rôznych odvetviach založených na technológii Blockchain. Budeme aj naďalej poskytovať príležitosti na poskytovanie úplných riešení pre malé podniky prostredníctvom nášho partnerstva.“

   Bithumb je podľa údajov z CoinMarketCap celosvetovo zaradený na piate miesto v objeme zobchodovanom v priebehu 24 hodín, s objemom obchodovania okolo 732 miliónov dolárov.

   Spoluvlastník Joseph Young uviedol, že oznámenie spoločnosti Bithumb by mohlo v Južnej Kórei skutočne podporiť kryptomeny.

   Na začiatku tohto mesiaca, austrálska kryptomenová burza Bitcoin.com.au tiež skombinovala kryptomeny a malé podniky spustením systému, ktorý umožňuje  1200 stánkom v celej Austrálii predať kryptomeny cez iPad minis.

Zdroj: link