John McAfee spáchal sebevraždu

Meno John McAfee je väčšine z nás veľmi známe, nakoľko ide o jednu z najslávnejších celebrít v rámci krypto sveta. Včerajším dňom však prišla smutná správa a to že John spáchal samovraždu vo svojej cele obesením, kde bol kvôli obvineniam z daňových únikov, ako aj kvôli praktikám nelegálnej pump-and-dump schémy. Fakt, že išlo o samovraždu potvrdilo viacero zdrojov, vrátane policajných zdrojov, McAfee-ov právnik Javier Villalba, ako aj ministerstvo spravodlivosti.

Počítačový programátor, podnikateľ a dvojnásobný kandidát na prezidenta John David McAfee, sa narodil 18. septembra v roku 1945 v Cindeforde, v Anglicku. Väčšina ľudí ho pozná jednoznačne preto, že vytvoril známy antivírusový program McAfee. Je však na mieste povedať, že aj keď mal John McAfee kontroverzné vyjadrenia, ako napríklad vyjadrenie z roku 2017 kde povedal, že zje svoj penis v národnej televízii, pokiaľ Bitcoin nebude mať do roku 2020 hodnotu 500 000 dolárov.

Je však na mieste uznať, že aj takéto kontroverzné vyjadrenia jednoznačne zvýšili povedomie o kryptomenách ako aj povedomie o technológii blockchain, za čo patrí Johnovi poďakovanie. Odpočívaj v pokoji John.

Zdroj