Jedna z najväčších švajčiarskych bánk je nútená pridať možnosť investície do kryptomien

Ako viete, už niekoľkokrát sme Vás informovali, že svetové banky začínajú svojim klientom ponúkať možnosť investície do kryptomien, najmä z dôvodu veľkého potenciálu tohto digitálneho odvetvia, ako aj všeobecnému vyhoveniu svojim klientom. UBS Group AG, jedna z najväčších švajčiarskych bánk však na rovinu povedala, že ak nepridajú možnosť investovať do kryptomien, obávajú sa, že stratia svojich klientov a teda inými slovami sú donútení túto možnosť pridať. Ide o pomerne zaujímavé vyjadrenie, no v každom prípade to vyzerá, že sa UBS Group AG už nejaký čas intenzívne tejto veci venuje a ich klienti tak budú pravdepodobne môcť čoskoro investovať do kryptomien.

Prvá agentúra, ktorá upriamila pozornosť na tieto informácie bola agentúra Bloomberg, ktorá potvrdila, že švajčiarska nadnárodná investičná banka a spoločnosť poskytujúca finančné služby skúma hneď niekoľko alternatív v rámci investícií do digitálnych aktív. Je to len nedávno čo sme Vás informovali, že komerčná banka so sídlom v New Yorku, ktorá mala v roku 2020 celkové pôžičky vo výške 39,1 miliárd dolárov, pokryje hotovostné pôžičky cez BTC alebo že Goldman Sachs v oblasti digitálnych aktív nezaostáva, čo potvrdzuje aj uniknuté memorandum spoločnosti, o čom sme Vás informovali včera. Krásne je tak vidieť, že banky po celom svete začínajú brať kryptomeny vážne a nie ako nejaký vtip. UBS sa tiež vyjadrila k celej situácii pomerne stručne:

,,Dôrazne sledujeme vývoj v oblasti digitálnych aktív.“

Bol to však práve anonymný zdroj, ktorý informoval o zmýšľaní USB, ktorá sa obáva, že ak svojim klientom neumožní investovať do kryptomien, môžu z ich banky odísť. Dozvedeli sme sa tiež, že UBS sa pomerne aktívne zaujíma o samostatnú technológiu blockchain, ktorá je ako viete, základom všetkých digitálnych aktív. Švajčiarska banka taktiež podľa dostupných informácií investuje každý rok zhruba 3,5 miliardy dolárov do nových technológií a modernizácie infraštruktúry, pričom tu je krásne vidieť, čo všetko musia banky v pozadí robiť, aby nezaostávali oproti bankám z celého sveta.

Zdroj