Jedna z najväčších sociálnych sietí v Číne pozastavila účty známych kryptobúrz

Zdá sa, že cenzúra pre krypto sféru stále pretrváva, pričom poslednými dôkazmi je pozastavenie účtov známych búrz na čínskej sociálnej sieti Weibo. Včerajší deň sa totiž nesie v znamení cenzúry po tom, ako sociálna sieť Weibo pozastavila účty búrz ako Binance, Huobi, a OKEx. Všetky tieto burzy sú svetoznáme a ako viete, Binance je dokonca najväčšia na svete podľa objemov obchodov.

Weibo, čínska sociálna sieť zameraná na mikroblogovanie, ktorá je mnohokrát porovnaná so sociálnou sieťou Twitter, uviedla, že účty mali porušovať zákony a pravidlá komunity, čo viedlo k ich pozastaveniu. Nebolo by to nič zvláštne, keďže je veľa sociálnych sietí stále náchylných a opatrných voči kryptomenám, avšak tentoraz išlo o cielené pozastavenie. Nikdy sa totiž nestalo, že by boli pozastavené tri účty krypto búrz naraz.

Týmto krokom sa iba opäť potvrdzuje nie príliš priateľský postoj ku kryptomenám v tejto krajine. Čína však pracuje na vytvorení vlastnej kryptomeny a ako tvrdia, ich kryptomena bude priamym konkurentom pre Bitcoin či dokonca dolár. Podľa nich túto kryptomenu bude totiž používať celý svet, keďže sa očakáva, že Čína sa s veľkou pravdepodobnosťou stane prvou významnou globálnou ekonomikou, ktorá zavedie vlastnú digitálnu menu centrálnej banky.

Zdroj: