Investičná korporácia BlackRock prejavila záujem o Bitcoin

Každý deň vidíme správy z celého sveta, ktoré hovoria o postupnej implementácii kryptomien do bežného života. Najnovšie prejavila záujem o Bitcoin korporácia BlackRock, teda presnejšie ich hlavný informačný riaditeľ (CIO) Rick Rieder, ktorý uznal, že Bitcoin má svoje kvality. BlackRock, Inc. je americká medzinárodná spoločnosť pre správu investícií so sídlom v New Yorku, ktorá bola založená v roku 1988. Za 33 rokov od jej založenia, je BlackRock najväčším správcom aktív na svete, konkrétne 8,67 bilióna dolárov od januára tohto roku.

CIO spoločnosti, Rick Rieder, sa pred pár dňami rozhodol spraviť rozhovor, pričom ozrejmil celú situáciu okolo kryptomien v rámci ich spoločnosti. Moderátor sa snažil začať rozhovor otázkou, čo si myslí o vyhlásení Elona Muska. Rick však začal zo slovami „Bitcoin je zaujímavé aktívum“ a dodal:

,,Myslím si, že je odolný. Myslím si, že bude súčasťou investičnej oblasti na ďalšie roky.“

Rick sa tiež vyjadril aj k výzvam, s ktorými musí Bitcoin bojovať, ako napríklad volatilita, regulácie či dokonca obavy z fiat mien, avšak podľa Ricka ich Bitcoin postupne všetky prekoná. Je teda veľmi pravdepodobné, že čoskoro bude aj BlackRock umožňovať svojim klientom investovanie do kryptomien.

Zdroj