Internet Archive začal prijímať platby cez Bitcoin Cash a Zcash

Nezisková organizácia Internetový Archív (Internet Archive) zaradila digitálne meny Bitcoin Cash a Zcash ako možnosti platby pre fanúšikov, ktorí chcú darovať peniaze na udržanie ich operácií. Takzvaný ,,Internet Archive“ je digitálna knižnica webových stránok. Organizácia slúži ako hostiteľ pre Wayback Machine, čo je služba, ktorá fotí webové stránky v priebehu času, čím je vidno pokrok.

Vo svojom blogu v polovici novembra 2017 Internetový Archív uviedol, že dary poskytnuté od ich fanúšikov, pomôžu pri plnení svojho poslania a zaručia, že internet zostane „voľný, bezpečný a nekonečne podporovaný“.

„V Internetovom Archíve sme veľkí fanúšikovia kryptomien a snažili sme sa splniť našu úlohu pri testovaní a podpore alternatívnych obchodných prostriedkov.“

Vývoj činnosti organizácie

Internetový Archív tiež oznámil, že svoje kryptomeny držia v peňaženke a neprevádzajú ich na FIAT. Skupina podporuje Bitcoin od roku 2012 a od roku 2013 umožnila svojim zamestnancom dostávať výplaty cez túto virtuálnu menu.

„Chceme vidieť, ako môžu byť darované Bitcoiny použité, nechceme ich len predať za FIAT.“

Okrem toho nezisková organizácia oznámila, že plánuje vytvoriť zálohu každej knihy, zvukového súboru, webovej stránky, televíznej show a softvéru, ktorý už bol vyrobený, a taktiež tých, ktoré budú v budúcnosti spustené. To im umožní prístup ku každému používateľovi na internete úplne zdarma.

Stručný profil internetového archívu

 

Internetový archív založil v máji 1996 Brewster Kahle s cieľom poskytnúť bezplatný prístup verejnosti k digitalizovaným materiálom. Medzi tieto materiály patrí hudba, webové stránky, softvérové aplikácie / hry, filmy a videá. Internetový archív sa pripojí k platbám skrz kryptomeny podobne ako Wikileaks. Jedného dňa keď budú kryptomeny všade, budeme spomínať akú obrovskú šancu sme mali, keď sme boli pri ich začiatkoch.

 

Zdroj: https://cointelegraph.com