Hrajte podľa pravidiel, inak vás odstavíme, odkazuje generálna prokurátorka New Yorku

Letitia James uviedla, že jej kancelária „vysiela jasnú správu celému odvetviu“. Newyorská generálna prokurátorka Letitia James radí fanúšikom krypto-sveta ako aj investorom, aby sa vyhýbali nelegálnym činnostiam a taktiež aby sa sami nestali obeťou na podvodoch.

Podľa kancelárie generálnej prokurátorky v New Yorku vydala Letitia James výstrahu pre kryptoinvestorov, v ktorej ich varovala, aby postupovali „pri investovaní do virtuálnych mien„ mimoriadne opatrne “. Kryptomeny označila ako „vysoko rizikové, nestabilné investície, ktoré by mohli mať za následok ničivé straty“. Táto správa tiež obsahovala varovanie pre ľudí ktorí obchádzajú zákon a pokiaľ s tým neprestanú, generálna prokuratúra po nich tvrdo pôjde.

Uviedla, že jej kancelária už „ukončila nelegálne aktivity spoločností Bitfinex aj Tether“ v New Yorku, čo je zmienka o spoločnostiach, ktoré sa minulý týždeň zaviazali zaplatiť štátu škodu 18,5 milióna dolárov. V rámci vyrovnania bude kancelária vyžadovať od spoločností Bitfinex a Tether, aby poskytli rozsiahle správy o svojich financiách a prestali fungovať na území New Yorku.

„V prípade spoločnosti Tether sa potvrdili dlhoročné obavy, že táto spoločnosť v skutočnosti nemá reálne krytie pre jej tokeny ako to po celý čas tvrdili,“ uvedla prokurátorka. „Tether klamal a šíril nepravdivé vyhlásenia o svojom stabilnom coine ktorý je kryty dolárom, ako aj o pohybe stoviek miliónov dolárov medzi týmito dvoma spoločnosťami, aby zakryl pravdu o masívnych stratách spoločnosti Bitfinex.“

Generálna prokurátorka taktiež dodala:

„Nebudeme váhať zakročiť proti každému, kto poruší zákon. […] Posielame celému odvetviu jasnú správu, že buď budete hrať podľa pravidiel, alebo vás odstavíme. “

Podľa súčasných newyorských zákonov sa totiž všetci krypto obchodníci, predajcovia a investiční poradcovia musia zaregistrovať v úrade pre ochranu investorov, ak v tomto štáte podnikajú. Osoby na ktoré nespadá výnimka a na úrad sa nezaregistrujú, budú potrestané občianskoprávnymi a trestnými sankciami.

Zdroj