Hodnota mexickej krypto burzy Bitso presiahla 2 miliardy dolárov

Ako viete, kryptomeny sa stávajú v celom svete čoraz viac populárnejšie a Latinská Amerika nie je výnimkou. Mexická krypto burza Bitso, ktorá bola založená v roku 2014, sa totiž práve vďaka rastúcej popularite kryptomien stáva jednou z najväčších Fintech spoločností v Latinskej Amerike. Môžeme ju však definitívne označiť za najväčšiu krypto burzu v tejto oblasti, nakoľko pôsobí v Mexiku, Argentíne a od minulého týždňa aj v Brazílii, čím sa len upevňuje pozícia tejto burzy.

Je to jednoznačne obrovský úspech, ktorý istým spôsobom pripomína úspech burzy Binance. Musíme si totiž uvedomiť, že pokiaľ Vaša spoločnosť dosiahne hodnotu 1 miliardu dolárov v akomkoľvek časovom horizonte, ide o obrovský úspech. V tomto prípade je to však viac ako 2 miliardy dolárov a to za menej ako 7 rokov, čo je naozaj šialené. K situácii sa pochopiteľne vyjadril aj spoluzakladateľ a riaditeľ burzy Bitso, Daniel Vogel.

,,Rast ekosystému kryptomien v tomto roku bol naozaj pozoruhodný. Burze Bitso trvalo šesť rokov, kým získala prvý milión zákazníkov. Teraz – o necelých desať mesiacov neskôr – sme dosiahli číslo 2 milióny. Ľudia v Latinskej Amerike používajú túto technológiu vo svojom každodennom živote. Sme hrdí na to, že môžeme rásť s priemyslom a všetkým aj naďalej sprístupňovať tieto silné finančné prostriedky.“

Hodnota Bitso po poslednom kole investícií série C vzrástla na 2,2 miliardy dolárov, vďaka čomu sa stala treťou najcennejšou Fintech spoločnosťou v Latinskej Amerike.

Zdroj