Hodnota Bitcoinu bude jedného dňa viac ako 400 000 USD, hovorí investičný guru Mark Yusko

Spoločnosť Chicago Mercantile Exchange (CME) oznámila, že do štvrtého štvrťroku 2017 umožní obchodovania s Bitcoinon. Cena Bitcoinu behom pár dní neskutočne vystrelila a v jednom momente sme mohli vidieť cenu takmer 7900 dolárov, konkrétne na burze Bitfinex. Zrušenie SegWit2x však viedlo k náhlemu poklesu cien a potenciálni investori začali v panike predávať, pretože predikcie boli 8-9 tisíc do začiatku Segwitu2x, ktorý sa mal uskutočniť 16.11.2017. Mark Yusko, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Creek Capital Management (spravované aktíva vo výške 3,7 miliardy dolárov), však naznačuje, že Bitcoin bude nakoniec mať hodnotu 400 000 USD.

Investičný guru najskôr kúpil Bitcoin v roku 2011, no ľutuje, že nenakúpil viac. Už vtedy bol presvedčený o skvelej budúcnosti kryptomien aj napriek nedostačujúcej podpore bankárov. Poznamenal:

„Týmto sa zmení ponuka a dopyt pre bankovníctvo. Je to tak veľké. Vôbec niesom prekvapený že všetci bankári, finančné úrady či Saudskí princovia sú proti tejto technológií. Je to pre nich skutočne znepokojujúca technológia.“

Yusko taktiež prirovnal Blockchain a Bitcoin so začiatkami internetu s pred 30 rokov a poznamenal, že Bitcoin má rovnakú schopnosť „zmeniť všetko.“ Čo si o tom myslíte Vy?