Hacker vrátil ukradnutých 20 000 Ethereum mincí

   Spoločnosť Coindash oznámila, že 20 000 ETH bolo prijatých do firemnej peňaženky z adresy hackera, ktorý minulý rok ukradol približne 43 000 ETH spoločnosti počas ICO. Táto transakcia predstavuje druhú situáciu, v ktorej hacker vrátil finančné prostriedky spoločnosti Coindash.

   23. februára Coindash prostredníctvom svojho blogu oznámil, že 20 000 ETH bolo prevedených do firemnej peňaženky v 12:01:41 UTC. V priebehu júla minulého roka hacker zmenil adresu vkladov zobrazenú na Coindash. Následne dokázal získať približne 43 000 ETH tokenov od prispievateľov do ICO – vtedy v hodnote približne 10 miliónov USD. 20 000 ETH tokenov vrátených spoločnosti Coindash v súčasnosti dosahuje cenu približne 17 miliónov dolárov.

   Takáto transakcia sa už stala druhýkrát, kedy hacker vrátil finančné prostriedky spoločnosti Coindash. Dňa 18. septembra 2017 bolo odoslaných 10 000 ETH do jednej z Ethereum peňaženiek spoločnosti Coindash v hodnote cca 3 miliónov dolárov. Po prvom navrátení finančných prostriedkov v septembri spoločnosť uviedla, že si ponechá vrátené finančné prostriedky a využije ich na rozvoj.

   V júli minulého roka spustil Coindash počiatočnú ponuku mincí tzv. ICO, ktoré sľubovalo, že prinesie milióny dolárov pre spoločnosť. Hneď ako začal predaj, údajný hacker napadol internetovú stránku spoločnosti Coindash a nahradil legitímnu adresu Ethereum pre ICO svojou vlastnou adresou. Počas niekoľkých minút mu podvod priniesol zhruba 43 000 Ethereum.

Generálny riaditeľ spoločnosti Coindash Alon Muroch vydal vyhlásenie týkajúce sa noviniek a uviedol: „Akcie hackerov nebudú brániť realizácii našej vízie, spustenie produktu Coindash sa uskutoční budúci týždeň podľa pôvodného zámeru.“

Spustenie produktu spoločnosti Coindash – portfólio tracker Blox – bolo naplánované na 27. február.

Transakcia bola oznámená Izraelským orgánom

   V blogu spoločnosti sa uvádza, že spoločnosť „upozornila oddelenie proti kyberterorizmu v Izraeli“ v súvislosti s touto transakciou. Adresa hackera bude aj naďalej sledovaná a kontrolovaná kvôli podozrivej aktivite.

   Stále je však 13 000 tokenov odcudzených v peňaženke hackera z celkového počtu 43 000, čo naznačuje, že sa táto bizarná dráma ešte neskončila.

Zdroje: link1 link2