Gryphon Digital Mining nakúpil 7 200 ťažobných strojov v hodnote 48 miliónov dolárov

Spoločnosť Gryphon Digital Mining (GDM) Vám možno nič nehovorí, avšak v rámci ťažby kryptomien je táto spoločnosť iná. Pýtate sa prečo? Dôvodom je to, že na ťažbu BTC táto spoločnosť využíva zo 100% iba obnoviteľnú energiu, čím sa táto spoločnosť dá nazvať aj ako ,,lídrom v zelenej ťažbe BTC“. Viete si teda predstaviť, že GDM má vďaka tomuto odlišnému spôsobu ťažby po celom svete množstvo fanúšikov, ktorým je aj spoločnosť Sphere 3D (ANY), ktorá oznámila investíciu 48 miliónov dolárov do ťažobných strojov práve pre GDM.

Na základe tejto dohody dodá spoločnosť Bitmain7 200 ťažobných strojov spomínanej ťažobnej spoločnosti, pričom ich kombinovaný hash je šialených 720 PH. K tejto príležitosti sa pochopiteľne vyjadrila aj obchodná riaditeľka Antminer pre oblasť NCSA, Bitmain, Irene Gao, ktorá uviedla, že:

,,Sme veľmi radi, že môžeme spoločnosti Gryphon poskytnúť najnovšie minery novej generácie spoločnosti Bitmain, Antminer S19j Pro. Nulová uhlíková stopa spoločnosti Gryphon demonštruje ich dlhodobú iniciatívu v oblasti ťažby digitálnych mien. Sme presvedčení, že spoločnosť Gryphon bude aj naďalej rozširovať svoje podnikanie a poskytovať spoľahlivú a nízko-nákladovú ťažbu. Tešíme sa na našu ďalšiu spoluprácu v budúcnosti, keď úspešne rozšíria svoje priestory.“

Zdroj