Google Pay pravdepodobne čoskoro začne akceptovať krypto platby

Krypto sektor sa neustále vyvíja, čoho dôkazom sú aj nedávne správy, ktoré potvrdila agentúra Bloomberg. Google totiž prednedávnom údajne najal PayPal veterána Arnolda Glodberga, aby dohliadal na platobnú divíziu tejto spoločnosti. Z toho vyplýva, že sa Google pripravuje na predstavenie rôznych nových finančných služieb pre svojich zákazníkov, pričom jednou z nich sú kryptomeny, ako potvrdzuje Bill Ready, obchodný prezident tejto spoločnosti.

„Kryptomeny sú niečo, čomu venujeme veľkú pozornosť. Tak ako sa vyvíja dopyt používateľov a dopyt obchodníkov, sa budeme vyvíjať aj my.“

Vedúci predstavitelia spoločnosti Google však svojich zákazníkov uisťujú, že plánujú zachovať nulové poplatky za transakcie v rámci online peňaženiek Google, keďže si uvedomujú obrovský dosah spotrebiteľov ich platformy. Mnohí si to neuvedomujú, avšak implementácia kryptomien v rámci spoločnosti Google je naozaj veľká vec. Google je v súčasnosti štvrtou najväčšou spoločnosťou na svete podľa hodnotenia Marketcap a podľa dostupných štatistík má takmer 4 miliardy používateľov, čo by mohlo znamenať potenciálny začiatok masovej adopcie kryptomien. Či to tak však naozaj bude, ukáže až čas.

Zdroj