Goldman’s Sachs čoskoro umožní svojim klientom investovať do Bitcoinu a ďalších kryptomien

Jedna z najväčších spoločností v rámci investičného bankovníctva a finančných služieb so sídlom v New Yorku oznámila, že čoskoro svojim klientom umožní investovať svoje peniaze aj do kryptomien, konkrétne v druhom štvrťroku v tomto roku. K tomuto oznámeniu spoločnosť taktiež dodala, že je pripravená vstúpiť do sveta kryptomien. Postupnú adaptáciu kryptomien si musel všimnúť už naozaj každý, nakoľko neustále prichádzajú správy o rôznych spoluprácach na veľmi významných miestach. Goldman’s Sachs je jedným z nich a o tomto umožnení investovania do kryptomien sa svet dozvedel vďaka Mary Richovej, ktorá je novou globálnou vedúcou divízie digitálnych aktív pre súkromnú divíziu správy majetku pre Goldman’s Sachs.

Mary Rich pre CNBC tiež prezradila, že určitá skupina klientov vníma túto možnosť aj ako ochranu proti inflácii.

Existuje skupina klientov, ktorí sa na toto aktívum pozerajú ako na ochranu proti inflácii, a makroekonomické pozadie za posledný rok tomu určite napomohlo.

Existuje tiež veľká skupina klientov, ktorí sa cítia, akoby sme v určitom zmysle stáli na počiatku nového internetu a hľadali spôsoby, ako sa zapojiť do tohto priestoru.

Skutočnosť, že klienti spoločnosti Goldman Sachs sa už dlhší čas zaujímajú o kryptomeny dokazuje aj nedávny prieskum, v ktorom až 54% respondentov uviedlo, že je presvedčených, že si Bitcoin udrží svoju cenu počas celého roka medzi 40 000 až 100 000 dolárov.

 

Zdroj (Source)