Goldman Sachs zvažuje diverzifikáciu svojej ponuky kryptomien

Po dlhšom čase prichadzájú nové správy týkajúce sa jednej z najväčších bánk na Wall Street, Goldman Sachs Inc., v súvislosti s krypto odvetvím. Ako totiž potvrdil Bloomberg, Goldman Sachs začala skúmať nové možnosti skrz kryptomeny, ktoré tak bude banka môcť ponúkať svojim zákazníkom. Gigant diskutuje o možnostiach, ktoré by inštitúciám umožnili obchodovať s derivátmi digitálnej meny, keďže práve po derivátoch môžeme vidieť obrovský dopyt.

,,Môžeme vidieť veľký dopyt po hedgingu typu derivátov. Ďalším veľkým krokom, ktorý si predstavujeme, je rozvoj opčných trhov.“

Zdá sa, že Sachs predstihuje svojich kolegov z Wall Street, keďže len málokto z newyorských finančných gigantov sa pustil do krypto a blockchain technológie. Banky si kvôli neistým regulačným a KYC podmienkam stále držia odstup, a to aj napriek tomu, že sa postupne aj tieto podmienky stávajú dostačujúcimi. Goldman tak berie riziká na seba, aby zabezpečil likviditu a umožnil väčšie obchody pre svojich klientov. Diverzifikácia ich ponuky bude vnímaná ako ďalší krok k ďalšiemu prijatiu krypto v bankovej sfére.

Zdroj