Goldman Sachs začne čoskoro obchodovať s Bitcoin Futures

Investičný bankový gigant Goldman Sachs bude používať svoje vlastné peniaze na obchodovanie s bitcoin futures v mene svojich klientov, uvádza New York Times.

The Times uviedol, že zatiaľ čo presný termín spustenia novej obchodnej operácie ešte nie je stanovený, tento krok nastal potom, čo  predstavenstvo banky z iniciatívy ustúpilo. Goldman je tiež nastavený na to, aby vytvoril svoju vlastnú, flexibilnejšiu verziu future, ktorú bude klientom ponúkať.

Výkonná riaditeľka spoločnosti Goldman, Rana Yaredová uviedla, že rozhodnutie bolo výsledkom rastúceho počtu žiadostí od klientov, ktorí prejavili záujem o to, aby bol bitcoin držaný ako alternatívny majetok.

„Rezonuje v nás, keď klient hovorí: “ Chcem držať bitcoin alebo bitcoin futures, pretože si myslím, že je to alternatívny zdroj hodnoty, „povedala pre Times.

Investičná banka najala svojho prvého obchodníka s digitálnym majetkom Justina Schmidta, aby prevádzal každodenné operácie. Schmidt predtým pracoval ako obchodník v hedžovom fonde Seven Eight Capital. Pred rokom sa začal zaoberať obchodovaním s kryptomenami.

Správy odzrkadľujú rastúcu účasť spoločnosti Goldman na krypto trhu, keďže generálny riaditeľ Lloyd Blankfein predtým povedal, že investičná banka zúčtovávala futures pre svojich klientov. Podľa denníka The Times, akékoľvek ďalšie kroky – vrátane priamej manipulácie s bitcoinom – budú možné až po schválení americkými regulačnými orgánmi.

Podľa Yaredovej, predstavitelia spoločnosti Goldman počas celého procesu postupovali opatrne.

„Takmer každá zainteresovaná osoba bola osobne skeptická voči tomuto plánu,“ povedal Yaredová a dodala: „Nie je to nové riziko, ktorému nerozumieme. Je to len zvýšené riziko, preto musíme byť obzvlášť opatrní.“

Zdroj: link