Goldman Sachs v oblasti digitálnych aktív nezaostáva, čo potvrdzuje aj uniknuté memorandum spoločnosti

Goldman Sachs v oblasti digitálnych aktív nezaostáva, čo potvrdzuje aj uniknuté memorandum spoločnosti. Táto svetovo uznávaná investičná banka so sídlom v New Yorku totiž na trh uvádza tzv. dashboard pre digitálne aktíva, ktorý bude klientom poskytovať všetky dôležité informácie o trhu. Je to totiž len pár týždňov čo sme Vás informovali, že spoločnosť Goldman’s Sachs čoskoro umožní svojim klientom investovať do Bitcoinu a ďalších kryptomien a zdá sa, že to táto popredná svetová firma v oblasti investičného bankovníctva, cenných papierov a správy investícií myslela naozaj vážne a v oblasti digitálnych aktív nechce ani náhodou zaostávať. K celej situácii sa vyjadril aj Rajesh Venkataramani, vedúci obchodovania s devízovými opciami GCEM.

,,V rámci nášho počiatočného spustenia sme úspešne vykonali prvé obchody s bitcoinmi (BTC) NDF a CME BTC futures, spoločne s hotovostným vyrovnaním.“

V spomenutom uniknutom memorande, ktoré objavila CNBC, sa taktiež dozvedáme, že spoločnosť vytvorila tím obchodníkov v rámci kryptomien, ktorý bude fungovať ako tzv. centralizovaná kancelária pre klientov aby čo najmenej znížili potenciálne riziko v rámci kryptomien. Prvé prípravy na kryptomeny spoločnosť Goldman Sachs však vykonala už minulé leto, keď vymenovala nového globálneho šéfa digitálnych aktív. Bolo to práve v tom čase keď sme sa dozvedeli, že spoločnosť uvažuje o vytvorení vlastného fiat digitálneho tokenu.

Zdroj