Generácie Y a Z sú budúcnosťou pre krypto v Indii

V desiatkach až stovkách malých indických miest sa mladá generácia Y nazývaná aj mileniáli, rozhodla investovať do Etherea, Bitcoinu a ďalších kryptomien aj napriek tomu, že ide o generáciu, ktorá nemá žiadne skúsenosti s obchodovaním na trhu s akciami, dlhopismi alebo kryptomenami. Priemerný vek 11 miliónov užívateľov krypto aplikácie CoinSwitch Kuber je 25 rokov, pričom 55% z nich pochádza z veľkých metropol ako je Bombaj či Nové Dillí. Za zmienku tiež určite stojí zmieniť aj fakt, že spomínaná krypto aplikácia CoinSwitch Kuber ešte pred 18 mesiacmi neexistovala.

,,My ako krajina sme zmeškali internet 1.0. Spoločnostiam ako sú Google či Microsoft vrátane ich súčasných generálnych riaditeľov sme poskytli talent na svetovej úrovni, no týchto titánov sme nevytvorili my. S blockchainom však týchto globálnych gigantov môžeme vybudovať.“

CoinSwitch bol v roku 2018 len začínajúcim podnikom, avšak nakoľko indický menový orgán nariadil bankám zablokovať všetky krypto transakcie, na svoju šancu si musel počkať. Teraz je však už obchodovanie verejné a veľmi viditeľné, nakoľko v marci minulého roka najvyšší súd spomínaný zákaz zrušil. Podľa prieskumu spoločnosti Kantar pre dátovú analytiku zhruba 83% mestských Indov vie o digitálnych menách, zatiaľ čo iba 16% ich reálne aj vlastní.

Zdroj