Facebook povolí na svojej platforme krypto reklamy

Trvalo to dlho ale predsa len sme sa dočkali. Spoločnosť Meta potvrdzuje, že sociálna sieť Facebook povolí krypto reklamy na tejto platforme, pričom toto rozhodnutie údajne pramení ,,z meniaceho sa pohľadu sveta na kryptomeny“. V minulosti boli krypto reklamy na tejto platforme zakázané najmä kvôli obrovskému množstvu podvodných projektov, ktoré vrhali zlé svetlo na celú platformu a aj na samotného Marka Zuckerberga.

,,Rozhodli sme sa to spraviť preto, pretože celková krypto sféra za posledné roky veľmi dospela, stabilizovala sa a zaznamenala viacero vládnych nariadení, vďaka ktorým sú všeobecné pravidlá pre toto odvetvie jasnejšie.“

Vzhľadom na to, že kryptomeny sú dynamickou sférou vzhľadom na veľkú volatilitu a obrovské zmeny môžu nastať zo dňa na deň, niektoré produkty budú musieť prejsť písomným schválením. Je pochopiteľne jasné, že krypto komunita sa z tejto správy teší, nakoľko mnohí veria, že aj tento krok môže dopomôcť v raste kryptomien z krátkodobého ale aj z dlhodobejšieho hľadiska. Ide koniec koncov o obrovskú platformu, ktorá sa najnovšie zaoberá takzvaným Metaverzom, ktorý má potenciál nahradiť internet a možnosť vstúpiť do takzvaného virtuálneho prostredia, čím sa prepojí svet a virtuálna realita. Mnohí dokonca už špekulujú aj o tom, že kryptomeny budú mať veľké zastúpenie aj práve tu. Na to si však budeme musieť ešte počkať.

Zdroj