Elon Musk tvrdí, že svoje Bitcoiny aj naďalej drží a nič nepredal

Elona Muska asi nikomu predstavovať nemusíme. Tento miliardár vlastniaci viacero firiem (najznámejšie pre širokú verejnosť sú Tesla, Space X a Neuralink) sa včerajším dňom vyjadril, že svoje BTC aj naďalej drží, avšak Tesla predala 10% zo svojho portfólia, zvyšok taktiež drží. Ako je to už zvykom, toto vyjadrenie prišlo na jeho účte na Twitteri po tom, ako Dave Portnoy obvinil Muska z manipulácie trhu (pump / dump). Tieto tvrdenia Musk okamžite odmietol a doplnil, že Tesla síce predala 10% zo svojho portfólia, no údajne to bolo len kvôli ,,preukázaniu likvidity“ BTC.

Ako viete, začiatkom tohto roka sa spoločnosť Tesla na čele s Elonom Muskom, rozhodla investovať 1,5 miliardy dolárov do BTC. Je pomerne isté, že aj táto správa dopomohla k rastu kryptomien, nakoľko ako všetci vieme, kryptomeny sú ovládané hlavne fundamentom. Včerajším dňom však Tesla zverejnila aj kvartálne výsledky za prvý štvrťrok v tomto roku, vďaka ktorým sme sa dozvedeli, že spoločnosť má za sebou už siedmy ziskový kvartál po sebe. Len pre predstavu, Tesla evidovala v rovnakom období za minulý rok zisk na úrovni 16 miliónov dolárov, no tento štvrťrok je to 438 miliónov dolárov a ako sme zistili, spoločnosť si pripísala aj zárobky z predaja BTC.

Predaných 10% z portfólia tejto spoločnosti predstavuje približne 272 miliónov dolárov, pričom čistý zisk z predaja je 101 milióno dolárov. K predaju malo podľa finančného riaditeľa spoločnosti, Zacka Kirkhorna, dôjsť koncom marca tohto roku. Ten tiež doplnil, že spoločnosť bude BTC aj naďalej akumulovať aj vďaka transakcií jej zákazníkov, keďže Teslu si môžu kúpiť už aj priamo cez túto kryptomenu. Čo sa týka počtu BTC, ktoré Elon Musk drží, toto číslo nie je verejne známe. Môžeme si však byť istí, že ich nie je pár.

Zdroj