Elon Musk chce na Twitteri vytvoriť nový platobný systém aj pre kryptomeny

Pripravovaný platobný nástroj Twitteru síce spočiatku bude podporovať iba fiat meny, ale Elon Musk chce, aby v budúcnosti potencionálne podporoval aj platby kryptomenami.

Šéf Twitteru, Elon Musk, údajne inštruoval vývojárov siete Twitter, aby vytvorili platobný systém, ktorý by v budúcnosti bolo možné rozšíriť aj o platby kryptomenami. Financial Times zverejnili 30. januára správu, v ktoré uviedli, že funkcia pre platby bude na začiatku podporovať iba fiat meny, ale ak sa naskytne príležitosť, bude vytvorená tak, aby vyhovovala aj kryptomenám.

Twitter už dlho rozprával na sociálnych sieťach o funkcií platieb  – čo je súčasťou Muskovho plánu urobiť z Twitteru „aplikáciu na všetko“ (aplikáciu X). Naďalej však ostáva nejasné, akú kryptomenu alebo kryptomeny budú tieto platby zahŕňať.

Twitter podáva žiadosti o štátne regulačné licencie

Na tento účel Twitter v súčasnosti začal proces podávania žiadostí o štátne regulačné licencie v celých Spojených Štátoch. Práve tie by mu umožnili zaviesť na platformu platby. Spoločnosť očakáva, že licenčný proces bude ukončený koncom tohto roka.

V novembri sa spoločnosť „Twitter Payments LLC“ zaregistrovala v sieti pre presadzovanie finančnej kriminality (FinCEN) Ministerstva financií USA. To by jej umožnilo spracovávať platby.