Dosiahne Bitcoin tento rok 50 000 dolárov? Odborníci hovoria, že áno!

Thomas Glucksmann z Gatecoin povedal pre CNBC: „Technologický pokrok a nové investičné produkty by mohli v roku 2018 tlačiť Bitcoin na 50 000 dolárov.“

James Burke zo spoločnosti Outlier Ventures povedal : „Kryptomeny by mohli pokračovať v býčom trende viac ako minulý rok a dosiahnuť tak trhovú kapitalizáciu bilión dolárov.“

   Podľa odborníkov, investori sa môžu v tomto roku zamerať aj na digitálne mince  –  takzvané „tokeny„, ktoré dokážu vylepšiť blockchain technológie.

   Za posledný mesiac sa z trhovej kapitalizácie odlialo okolo 550 miliárd dolárov. Bitcoin v posledných dňoch zaznamenal pokles, ktorý sa od polovice novembra prvýkrát dostal pod hranicu 6 000 USD. V stredu 07.02. sa už obchodoval aj nad hranicou 8 000 dolárov, keď sa kryptomenový trh stabilizoval.

   Napríklad kryptomeny Ethereum a Ripple taktiež pocítili pokles trhov, kde zaznamenali pokles od ich ATH (all time high – najvyššia cena mince v jej histórii) o cca 60%, avšak stále sú s cenou oveľa vyššie, ako pred rokom, čo je pozitívna správa.

Zlepšenie regulácií kryptomenových búrz, vstup inštitucionálneho kapitálu a významný technologický vývoj prispeje k nárastu trhu a zvýšeniu cien kryptomien na nové maximá v tomto roku. Nevidím žiadny dôvod, aby sme nemohli vidieť Bitcoin dosiahnuť 50 000 dolárov v decembri.“ povedal pre CNBC Thomas Glucksmann, vedúci vývoja APAC burzy Gatecoin.

   Technologické pokroky, na ktoré sa odvoláva pán Glucksmann, zahŕňajú aj takzvaný Lightning Network, ktorý by zvýšil pomalé transakčné rýchlosti.

   Koncom minulého roka spoločnosti CMECBOE vydali „bitcoin futures“, s ktorými môžu ľudia obchodovať. Generálna riaditeľka spoločnosti Nasdaq – Adena Friedmanová v nedávnom rozhovore pre CNBC uviedla, že spoločnosť pokračuje v skúmaní „bitcoin futures“ kontraktov.

   Nedávne „výpredaje“ kryptomien prišli po obrovskom náraste cien mincí v minulom roku. Cena Bitcoinu sa zvýšila takmer o 1300 percent, zatiaľ čo Ethereum vzrástlo o viac ako 8 000 percent a Ripple vzrástol o viac ako 32 000 percent.

Napriek tomu, že nárast cien bol obrovský, niektorí odborníci sa domnievajú, že tento rok by mohol byť rast ešte väčší.

„Veríme, že po februári bude trh pokračovať v býčom trende, možno viac ako v minulom roku, a potenciálne by dosiahol biliónovú kapitalizáciu predtým, než sa začne trh zameriavať na budovanie štruktúry“, povedal pre CNBC Jamie Burke, generálny riaditeľ spoločnosti Outlier Ventures, ktorá sa zameriava na blockchain investície.

Zdroj: link1 link2