Digitálne meny získali prijatie aj napriek nevôli vlád veľkých svetových ekonomík.
Čína – druhá najväčšia svetová ekonomika po USA – zaznamenala, že centrálna banka krajiny pripúšťa, že presun do digitálnej ekonomiky je nevyhnutný, hoci politici nepokojne regulujú trh.
Rusko uvažuje aj o regulácii digitálnych mien a počiatočných ponúk mincí ICO.
Kryptomeny sú rastúcou ekonomickou silou, čo si uvedomuje aj USA a skôr či neskôr budú musieť uznať alebo regulovať kontrolu trhu.
Čínska ľudová banka uviedla, že regulácia bude závisieť od toho, ako sa budú vyvíjať technológia a testovací pokrok.
„Digitálna mena je nevyhnutná a je pravdepodobné, že nakoniec nahradí papierové peniaze a mince, ale je dôležité dávať pozor na to, ako finančný systém a investor ovplyvňujú digitálnu menu,“ povedal prezident čínskej banky.
V Rusku sa v parlamente prejednáva nový kryptomenový federálny zákon a členovia parlamentu rokujú o tom, aby sa znížili daňové poplatky pre investorov. Vláda sa obáva, že obchodovanie s kryptomenami by mohlo investorov vtiahnuť do straty peňazí bez toho, aby si uvedomili riziká.
Okrem Ruska sa aj ostatné vlády zameriavajú na reguláciu rastúceho kryptosektora. Japonsko, Švajčiarsko, Bielorusko, Arménsko už majú právne predpisy, zatiaľ čo Británia a ostatné štáty EÚ sa zaoberajú návrhmi predpisov.
Niektoré krajiny sa zaoberajú možnosťou zavedenia vlastných oficiálnych digitálnych mien. Venezuela sa už ponorila do vlastnej digitálnej meny v snahe doplniť vládne prázdne pokladnice o toľko potrebné devízy. Prezident Nicholas Maduro tvrdí, že Petro sa za deň zvýšil 750 miliónov libier. Mena je spojená s nevyužitým ropným majetkom patriacim k juhoamerickému štátu.
Zdroj: link