DeFi dosahuje trhovú kapitalizáciu 67 miliárd dolárov a vytvára nové ATH

Decentralizované financie (DeFi) sme si už predstavili viackrát, najviac však v našej knihe. Tento fenomén totiž veľmi pripomína obdobie z roku 2017, kedy sa neustále riešili projekty ICO (Initial Coin Offering). DeFi majú obrovský potenciál na to, aby sa v krypto sfére nie len udržali, ale ho aj kompletne zmenili. Tým, že DeFi rastie, z toho profituje aj Ethereum, keďže podľa rôznych štúdii je až 90% existujúcich DeFi projektov vybudovaných práve na tejto platforme. Môžeme teda usúdiť, že rast Etherea a neustále prekonávanie ATH, je spôsobené aj vďaka DeFi.

Na obrázku vyššie môžeme vidieť nástroj Total Value Locked (TVL) od spoločnosti DeFi Pulse, ktorý je jeden z najspoľahlivejších ukazovateľov výkonu pre toto decentralizované odvetvie. Z tohto obrázku je totiž jasné, že záujem o decentralizované financovanie (DeFi) neutícha, keďže mesiac apríl je zatiaľ najúspešnejším v histórii, pričom hodnota DeFi je momentálne viac ako 67 miliárd dolárov.

Na ďalšom obrázku je krásne vidieť dominancia kryptomeny Ethereum v tomto odvetví. Na prvej priečke sa momentálne nachádza DeFi projekt Maker, s hodnotou 10,48 miliardy dolárov, nasleduje ho Aave s hodnotou 9,46 miliardy dolárov a na tretej priečke máme projekt Compound s hodnotou 9,21 miliardy dolárov. Ethereum v tomto odvetví naozaj dominuje a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to v blízkej budúcnosti malo zmeniť.

Zdroj