Ďalší Bitcoin Fork s názvom Bitcoin Diamond prichádza už dnes!

Áno čítate správne. S ,,Forkami“ sa roztrhlo vrece a bude to pravdepodobne trvať až dovtedy, pokiaľ im nedôjdu názvy na tieto nezmyselné kryptomeny. Pred pár týždňami sme zachytili správu, že v decembri tohto roku má byť fork s názvom Bitcoin Silver. Dúfali sme, že po forkoch ako Bitcoin Cash, Bitcoin Gold či nedávny Segwit2x bude Bitcoin Silver posledným, no nestalo sa tak. Dámy a páni, predstavujeme Vám Bitcoin fork s názvom Bitcoin Diamond (BCD).

Čo je to Bitcoin Diamond?

Dva tímy ,,minerov“, ktoré neboli spokojné s nedostatkami pôvodného Bitcoinu, sa rozhodli spustiť svoju vlastnú kryptomenu, Bitcoin Diamond. Dokonca aj po dlhej ceste vývoja sa Bitcoin stále nezbavil problémov ako vysoké transakčné poplatky, či pomalé transakcie. Stále má však aj nedostatok ochrany súkromia, ktorý sa javí ako jeden z hlavných dôvodov prečo vytvárať lepšie vyvinuté kryptomeny.

Tímy ktoré spolupracovali na kryptomene s názvom Bitcoin Diamond, sa nazývajú tím EVEY a tím 007. Oficiálne vyhlásenie člena tímu EVEY hovorí:

„Bitcoin Diamond je fork Bitcoinu, ktorý sa aktivuje vo vopred určenej výške bloku 495866. Mineri začnú vytvárať bloky s novým algoritmom dôkazov práce (Proof-of-work) a postupne rozvinú a zlepšia transakcie a ochranu súkromia, na základe pôvodných vlastností BTC. Pôvodný Blockchain pre Bitcoin bude pokračovať nezmenený a nový Blockchain sa oddelí od toho pôvodného. Zdieľa rovnakú históriu transakcií so službou Bitcoin, pokiaľ nezačne používať unikátny blok, ktorý ho bude robiť odlišným. V dôsledku tohto procesu vznikne nová kryptomena, s názvom „Bitcoin Diamond“.

Tím taktiež zdielal, že už bola spustená aj oficiálna stránka pre túto kryptomenu.

Výhody Bitcoin Diamond

Podľa jedného z členov, Bitcoin Diamond ponúka množstvo výhod. Medzi ne patrí vysoká ochrana súkromia a rýchlejšie potvrdenie transakcií. Bitcoin Diamond tiež ponúkne šifrovanie zostatku na účte užívateľov, čo prispieva k ochrane súkromia zákazníkov.

Jeden z vývojárov Bitcoin Diamond dodal:

„Bitcoin Diamond zvýšil veľkosť bloku. Vďaka tomu existuje dostatočná kapacita pre všetky transakcie. Rýchlosť vytvárania blokov sa zvýši päťkrát. Konečným cieľom je zlepšiť rýchlosť potvrdenia transakcií pre celý Blockchain BTC.  Celková suma tokenov Bitcoin Diamond je desaťkrát vyššia ako je to v prípade Bitcoinu.

Verdikt

Tento článok prosím berte ako varovanie a doporučujeme vyhnúť sa tomuto projektu, nakoľko ste o ňom kvôli slabému marketingu pravdepodobne ani nepočuli. Nie je na ňom nič originálne, a taktiež je to pravdepodobne len chabý pokus dostať z ľudí peniaze, nakoľko žiadna burza zo zoznamu TOP 10 neprejavila záujem o tento Fork alebo možno lepšie povedané, ani o ňom nevie. Burza Huobi, ktorá je na 13. mieste však tento fork prekvapivo podporila. My Vám však pre istotu odporúčame vyhnúť sa tomuto forku.

 

Zdroj: http://www.btcd.io/