Vytvorenie účtu COINMATE

Info

   Existuje veľa Bitcoinových peňaženiek. Tie podporujú buď iba Bitcoin (Blockchain) alebo aj ostatné kryptomeny (Coinbase, Coinmate) alebo sú premiešané aj s internetovými peňaženkami s €, $ atď, ktoré majú výhody bitcoinových aj klasických internetových peňaženiek (Payeer, Okpay).

   Coinmate.io je jedna z tých najjednoduchších peňaženiek, s najmenšími poplatkami, s najmenšími nákup/predaj kurzmi. Obsahuje dva účty € a Bitcoin a umožňuje veľmi rýchly nákup alebo predaj Bitcoin za €.

   Je to peňaženka od Čechov, to znamená ďalšiu výhodu. Podporuje Vklad aj Výber na FIO banku SEPA platbou. Má plne responzívny dizajn, takže nepotrebuje aplikáciu pre mobilné telefóny.

Registrácia

   Registrácia môže byť FREE alebo cez Refferal. LINK Coinmate.io človek, ktorý vám túto stránku odporúča, dostáva malú finančnú odmenu za registráciu aktívnych členov. Po registrácií príde na e-mail autorizačný link. Po jeho kliknutí je účet funkčný, no pre jeho plnú prevádzku je treba vykonať verifikáciu na viacerých úrovniach.

Verifikácia

   Po prihlásení do účtu Coinmate kliknite na modré tlačidlo VERIFY. Vyplňte formulár s vašimi osobnými údajmi, na konci si zvoľte preferovaný jazyk pre video verifikáciu: Anglicky/Nemecky. Po potvrdení si pripravte CESTOVNÝ PAS a kliknite na START VERIFICATION.

   Verifikácia sa robí cez externú firmu, odporúčame si stiahnuť ponúkanú mobilnú aplikáciu a vykonať verifikáciu pomocou mobilného telefónu. Verifikácia prebieha ONLINE po Anglicky alebo Nemecky a je potrebný PASSPORT (cestovný PAS). Po potvrdení vás premiestni na verifikačnú stránku go.idnow.de, kde začne verifikačný proces.

   Po verifikácií sa sprístupní niekoľko spôsobov VKLADU aj VÝBERU peňazí z Coinmate na Bankový účet.

   Odporúčame využiť možnosť Smartphone and tablet, pre možné komplikácie verifikácie cez počítač a webkameru. Po kliknutí na Smartphone and tablet pokračujte takto:

  1. Zašlite si inštalačnú SMS na mobilný telefón, kliknite na odkaz a aplikácia sa nainštaluje do mobilného telefónu alebo si ju rovno vyhľadajte v APP markete a stiahnite.
  2. Po spustení aplikácie zadajte svoj vlastný Ident-ID.

   Začne prebiehať video verifikácia vo zvolenom preferovanom jazyku. Po jej skončení je váš účet verifikovaný a môžete využiť viac služieb v peňaženke Coinmate. V hornom menu ACCOUNT a Limits môžete vidieť vaše aktuálne limity, kde odporúčame spraviť video verifikáciu na navýšenie limitov na VkladVýber 5000€ denne a 20000€ mesačne.

Práca s Coinmate.io

Hlavná horná lišta ponúka hlavne funkcie peňaženky:

  • TRADE (obchodovanie s bitcoinom, nákup/predaj BTC za tržné ceny)
  • BUY/SELL (slúži na kúpu a predaj Bitcoinu pri aktuálnej cene)
  • ACCOUNT (ponúka menu na nastavenie konta, a prvá položka Deposit/Withdrawal slúži na VKLAD/VÝBER peňazí)

   Deposit (Vklad), Withdrawal (Výber)

  • TRANSACTION ponúka zoznam minulých transakcií.
  • BTC/EUR, BTC/CZK, LTC/BTC – nastavovanie meny na obchodovanie, Bitcoin, Česká koruna, Litecoin

Deposit/Vklad

   Na vklad môžete využiť ľubovoľnú metódu, odporúčam S€PA platbu z banky v eurách, kde je 0 € poplatok.

SEPA – Maximálna vložená suma závisí od stupňa vašej verifikácie. Vo vašej banke vyplňte udaje, ktoré vygeneruje Coinmate. Napríklad:

Dôležité je správne vyplniť Message for Recipient do poznámky, čo je vaše identifikačné číslo.

   COINMATE.io používa na SEPA platby FIO banku, takže odporúčame si FIO účet na SLOVENKU alebo ČESKU zaobstarať tu: https://www.fio.cz/onlineSmlouva.php Vedeniu účtu je ZADARMO.

BUY/SELL – Nákup/Predaj

Po vklade peňazí budú vaše € v políčku Amount. Zvoľte si, koľko eur chcete zmeniť, následne sa to prepočíta a jedným stlačením CONFIRM je nákup Bitcoinu hotový.

Withdrawal/Výber

 

Môžete si vybrať vaše € na Bankový účet SEPA platbou alebo vaše Bitcoiny preposlať na inú Bitcoinovú peňaženku.

Vyplňte si svoje vlastné údaje, kde musíte byť taktiež vlastníkom účtu. Odporúčame FIO banku, kde platba je realizovaná veľmi rýchlo, menej ako jeden deň. Poplatok za výber na učte je iba 1€.