Vytvorenie účtu COINBASE

Základné vlastnosti

   Coinbase je jedna z najpopulárnejších bitcoinových peňaženiek, ktorá podporuje štyri kryptomeny Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin. Počet užívateľov je cez 8 miliónov a neustále narastá, aj keď patrí medzi komerčné peňaženky, kde musíme dôverovať Coinbase, ktorý spravuje naše bitcoiny. Coinbase neponúka priamy prístup k Bitcoinom vďaka súkromnému kľúču (Privatekey) alebo passphrase čo je 12 až 24 anglických slov. Passphrase je populárny medzi užívateľmi aj vďaka tomu, že máte zálohovanú peňaženku s viacerými kryptomenami, s počiatočným balíkom kryptoadries.

   Coinbase sa neustále vyvíja a snaží sa napredovať s dobou z dizajnového, funkčného a hlavne bezpečnostného hľadiska.

Coinbase ponúka:

 • podporuje štyri kryptomeny BTC, BCH, ETH, LTC, a FIAT eurový účet,
 • zmenáreň Fiat mien na kryptomeny,
 • jednoduchý intuitívny dizajn a funkčnosť,
 • mobilnú aplikáciu pre Android a iOS,
 • možnosť bitcoiny nakúpiť za € bankovým prevodom, alebo platobnou kartou VISA/MasterCard,
 • vysokú bezpečnosť vďaka 2FA (dvojitá autentifikácia), API prístupy, bitcoinovú platobnú bránu pre obchod.

Čo Coinbase chýba:

 • Bitcoinová platobná karta €,$
 • desktopová verzia,
 • podporu viacerých populárnych kryptomien,
 • priamy prístup ku kryptomenám v Blockchaine, vďaka PrivateKey, Passphrase.

Registrácia

   Kliknite na (Ctrl+klick) coinbase.com Vpravo hore kliknite na Sign Up a vyplňte formulár.

 

   Vyberte Individual. Je to bežný súkromný účet na nákup, obchodovanie a používanie Coinbase peňaženky. Business účet je určený pre e-shopy, stránky, ktoré budú používať coinbase ako platobnú bránu.

   Následne na váš zvolený e-mail príde verifikačný link, na ktorý kliknete a potvrdíte svoju emailovú adresu – Verify Email Address.  Budete presmerovaný na ďalší formulár, kde vyplníte dátum narodenia, adresu, mesto, PSČ, krajinu a potvrdíte – Submit. V účte Coinbase kliknete na Settings – Security a vyplníte si svoje telefónne číslo, na ktoré vám budú chodiť potvrdzovacie SMS s kódom.

Verifikácia účtu

   Pre pokročilé používanie Coinbase je potrebné spraviť verifikáciu účtu nahratím jedného identifikačného dokladu (Občiansky preukaz, vodičský preukaz, cestovný pas).

   Verifikáciu je možné vykonať pomocou mobilnej aplikácie, kde doklad nasnímate kamerou telefónu alebo pomocou PC v SettingsLimitsVerify your identity. Po verifikácií sa limity na používanie Coinbase zvýšia, konkrétne limit na nákup Bitcoinov z EUR Wallet na 9000 € denne a nákup platobnou kartou VISA/MasterCard na 325€ eur, ktorý treba ešte verifikovať nákupom napríklad BTC za 1$, a limit sa zvýši na 2500 € denne.

Dashboard

Po prihlásení do Coinbase sa vám zobrazí Dashboard, čo je domovská obrazovka peňaženky, ktorá ponúka základný prehľad o stave vašich účtov, graf vývoja kurzov BTC, BCH, ETH, LTC a taktiež ukážku posledných zrealizovaných transakcií.

Coinbase ponúka tieto navigačne tlačidlá v hlavnom hornom navbare:

 • Dashbord – hlavný prehľad o kryptomenách a transakciách,
 • Buy/Sell – Nákup a predaj kryptomien za eurá €,
 • Accounts – Zoznam Krypto a Fiat účtov,
 • Tools – Ponúka nástroje na prácu s adresami, pravidelnými platbami, reporty a história
 • Settings – nastavanie peňaženky.

Buy/Sell

   Pred nákupom kryptomeny je potrebné si pripraviť eurá na eurový účet pomocou vkladu bankovým prevodom S€PA alebo pomocou platobnej karty VISA/MasterCard -> na podstránke Accounts!

Vklad € na eurový účet v Coinbase

   Kliknete v hlavnom navbare na Accounts, vyberte eurový účet EUR Wallet a kliknite na Deposit. Zobrazí sa formulár s referenčným číslom na SEPA bankový prevod.

   Reference Number si zaznamenajte, budete ho potrebovať na zrealizovanie platby. Po kliknutí na Continue je potrebné vyplniť SUMU v eurách, ktorú chcete vložiť. Musíte byť vlastníkom daného bankového účtu, z ktorého budete posielať eurá na coinbase, v opačnom prípade Vám coinbase zašle peniaze naspäť s odrátaním poplatku a peniaze vám na coinbase účet nepripíše. Taktiež môže sama banka stopnúť platbu, ak sa im nebude účet coinbase páčiť. Zo skúsenosti vieme, že Tatra Banka neposiela ani neprijíma eurá z Coinbase. Ostatné ako FIO a ďalšie zatiaľ problém nemali.

Ukážka údajov na vyplnenie vo vašej banke:

   Dôležité je nezabudnúť vyplniť Reference Number (Správa pre príjemcu). Prípadne tento údaj zapíšte aj do Poznámky.

SEPA prevod trvá 1-3 pracovné dni.

Nákup/Predaj

   Po vložení € z bankového účtu kliknite v Coinbase na Buy/Sell a vyberte si Payment Method , buď vložené € z bankového účtu alebo vyberiete možnosť platby jednou z vašich pridaných platobných kariet VISA/MasterCard.

   Nakúpite požadovanú kryptomenu, ktorá sa vám hneď pripíše na váš zvolený Bitcoinový alebo Ethereum účet.

   Pri predaji postupujete rovnako, ako pri nákupe, kliknete na Buy/Sell, následne na Sell. Zvoľte Sell From (BTC, BCH, ETH, LTC) a Deposit To na EUR Wallet.

   Chekbox Repeat this sell, umožňuje nastaviť predaj v pravidelných úsekoch (denne, týždenne, dvojtýždenne, mesačne).

Poplatky/Fees

Pre Európu sú nastavené poplatky na nákup, predaj, vklad a výber nasledovne:

 • Štandardný Nákup/Predaj : 1,49 %
 • Nákup platobnou kartou V/MC : 99 % (čo je dosť vysoký poplatok)
 • Vklad alebo výber z Bankového účtu pomocou S€PA transakcie: Free/ 0,15€

Accounts

€ Eurový účet – Vklad/Výber

   Najprv si musíte pridať na EUR učte v Coinbase eurá z vášho bankového účtu, a to buď bankovým prevodom alebo kreditnou kartou. Kliknite na Settings ->Payment Methods -> + Add Payment Method  A vyberte si možnosť, ktorá Vám viac vyhovuje. Môžete si pridať obe. Bank Account (SEPA) a potom aj Credit/DebitCard (3D- Secure).

   Nakupovanie bankovým prevodom je pomalšie, trvá 1-2 dní. Vo vašej banke si kliknete na SEPA euro platba a odošlite platbu podľa informácií, ktoré vám vypíše Coinbase. Následne vrátenie EUR z Coinbase na účet je potom veľmi jednoduché, iba jedno kliknutie.

   Pre výber je potrebné mať pridanú v Payment Methods vašu banku, kde chcete poslať peniaze. Kliknite v Accounts na EUR Wallet a tlačidlo Withdraw. Vyberiete svoju banku a odošlete eurá z Coinbase na bankový účet.

Zistenie vašej BTC, ETH, LTC adresy – Receive

   Kliknite v Coinbase na Accounts a zobrazia sa vám vaše účty, kde pre zistenie adresy kliknite na tlačidlo Receive pri vašej požadovanej kryptomene.

   Na túto adresu môžete prijímať kryptomeny. Dôležité je dodržanie správnosti adries, Bitcoiny iba na Bitcoinovú adresu, Ethereum iba na Ethereum adresu. Inak vklad kryptomeny neprebehne a prídete o vaše kryptomeny.

Odoslať kryptomenu – Send

   Pre poslanie kryptomeny kliknete v Coinbase na Buy/Sell a kliknete na Send pre platbu požadovanou kryptomenou.

   Vyplníte :

 • Adresu prijímateľa kryptomeny Recipient,
 • sumu v eurách alebo čiastke kryptomeny,
 • Note/poznámku – ktorá slúži na sprehľadnenie vašich palieb. Podľa adresy prijímateľa, no taktiež aj podľa poznámky je možné platby vyhľadávať.

   Po skontrolovaní kliknete na modré tlačidlo Continue a platba bude zrealizovaná.

Prijaté a odoslané transakcie, hľadanie – Search

   V časti Accounts pri prezeraní transakcií je možné podľa kryptoadresy vyhľadávať transakcie. Tak isto je možné použiť aj poznámku/Note, kde môžeme písať číslo faktúry, alebo identifikačné číslo, meno alebo nejaký údaj. A podľa poznámky v Search transakcie vyhľadať.

 

Tools

   Na stránke Tools nájde rôzne nástroje na prehľad, štatistiku, opakované platby a správu vašich kryptoadries.

Addresses– Správa účtov, adries

   V časti Addresses je možné vytvárať nové adresy, prípadne spravovať tie vytvorené. Coinbase pri registrácií vytvorí balík adries pre vaše kryptomeny. No taktiež neustále pri každej platbe generuje nové adresy, s ktorými je možné pracovať. Výhodou je používanie adries na príjem kryptomien, je možné ich používať neustále, bez nutnosti aktivácie starých adries.

Opakované platby, pravidelné – Recurring Transactions

   Opakovanú platbu je možné v Tools nastaviť a podľa termínov sa bude transakcia pravidelne realizovať.

Môžete nastaviť pravidelne:

 • Buy BTC – Nákup BTC z nastavených platobných metód
 • Sell BTC – Predaj BTC na eurový účet
 • Send – Pravidelná platba na Bitcoinovú zadanú adresu.

Settings

   V nastaveniach si môžete vyplniť váš profil, vyplniť adresu bydliska. Pre zvýšenie bezpečnosti je potrebné si nastaviť dvojitú autentifikáciu 2FA v časti Security. Môžete použiť Google Autentificator.

   Payment Methods slúži na pridávanie nových platobných metód, bankového účtu na SEPA platbu a platobné karty VISA/MasterCard.

   Coinbase je jedna z najpopulárnejších bitcoinových peňaženiek s podporou Bitcoin Cash,Ethereum, Litecoin. Je spoľahlivá a ponúka veľa možností. Prajeme veľa úspešných nákupov s touto zmenárňou a kryptopeňaženkou.