Spoznaj svoju kryptomenu #2 – Waves

Všetci z nás vedia, že technológia blockchain je neuveriteľne silná, ponúka obrovské výhody, môžeme vďaka nej obchodovať a zarobiť pekné peniaze a veľmi veľa ďalších vecí. Stále sa však tejto technológií nepodarilo dostať sa ku každému.

Waves je decentralizovaná platforma, ktorá bola založená vývojárom Sasha Ivanov 7. júna v roku 2016. Platforma je postavená na vlastnom blockchaine s vlastnými tokenmi CAT, (Custom Application Tokens), ktoré dovoľujú značne širšie využitia ako napríklad možnosť vytvárania decentralizovaných crowdfundingov (veľké množstvo ľudí dáva malé sumy peňazí, aby sa zabezpečilo financovanie pre obchodný projekt), prevodov, obchodovaní, uloženia fiatu a digitálnych mien. Tento decentralizovaný volebný systém bez možnosti manipulácie umožní projektom stavať na základe platformy pre komunikáciu a tvorenie rozhodnutí, ktoré sú spájané s ich komunitou.

Decentralizovaná burza

Waves taktiež ponúka svoju vlastnú burzu, ktorá umožňuje užívateľom obchodovať s tokenmi všetkých druhov.

Peňaženka s viacerými menami

Užívatelia môžu používať a držať fyzické meny ako dollár, euro a čínský jüan, a zároveň aj Bitcoin. Vďaka integrovaným FIAT ,,bránam“ je možnosť vybrať peniaze priamo na Vášom bankovom účte.

Waves plánuje v budúcnosti postaviť reputačný systém, ktorého úlohou bude udeľovať reputačné skóre účtom na základe ich sieťovej aktivity a iných parametrov. Waves platforma vytvára svoj vlastný blockchain na báze PoS algoritmu, o ktorom sme tu už písali. Blocktime je 1 minúta a každý blok má kapacitu 100 transakcií. Táto platforma taktiež spolupracuje s gigantmi ako Google Chrome store či GitHub.

Kapacita Waves je 100 miliónov mincí a nikdy ich nebude vydaných viac. Toto číslo je definitívne. Waves platforma je na rozdiel od iných projektov v kryptosfére zameraná ako na pokročilých užívateľov, tak aj nováčikov, preto je zapojenie masovej verejnosti veľmi dôležité. Odmena pre investorov, ktorý ich držia, pochádza výhradne z transakčných poplatkov a aj to je dôvod, prečo je nevyhnutné, aby sa do platformy Waves pripojilo čo najviac podnikov a užívateľov. Potenciál tejto platformy je naozaj obrovský a za seba ho určite odporúčam aj na dlhodobé držanie.

Veríme, že sme Vám týmto článkom dali väčší prehľad o tejto platforme a  prajeme úspešné investovanie!

Zdroj: https://wavesplatform.com/