Čo je Catapult?

Hoci väčšina ľudí má tendenciu prehliadať ekosystém NEM, tento konkrétny prichádzajúci krypto projekt vyzerá veľmi dobre. S „vypustením“ katapultu pôjdu veci lepším smerom. Tento plne vybavený blockchain motor ponúka veľa výhod pre vývojárov a korporácie.

CATAPULT v orechovej škrupinke

   Koncept katapultu je dosť jednoduchý. Jedná sa o blockchain, ktorý podporuje verejné aj súkromné ​​reťazce prostredníctvom jedinečných inteligentných zmlúv. Tým sa otvára veľa nových príležitostí pre zainteresované strany, aby ich preskúmali v nasledujúcich mesiacoch a rokoch. Viac konkurencie vo svete blockchain technológií a inteligentných zmlúv možno považovať za dobrú vec.

Ako to všetko funguje?

   Koncept doplnkov inteligentných zmlúv určite priťahuje veľa pozornosti. Podľa tímu NEM majú tieto pluginy veľké množstvo použitia. Medzi niektoré z možností patrí vytváranie nepriestrelných digitálnych aktív, decentralizované swapy a modelovanie obchodnej logiky. Všetko to znie dosť atraktívne.

   Očakáva sa, že sa Catapult bude v budúcich mesiacoch vyvíjať. Pokiaľ pôjdu veci podľa plánu, Catapult sa stane novým jadrovým motorom NEM, čo je niečo, z čoho sa môžu prívrženci NEM tešiť. Niektoré z najzaujímavejších aspektov  Catapultu zahŕňajú zlepšenia rýchlosti a škálovateľnosti, agregované transakcie a viacúrovňové podpisové účty.

   Agregované transakcie spájajú viaceré transakcie do jedného, ​​čo umožňuje dôveryhodnosť cross-chain transakcií. Katapult to dosiahne tým, že vytvorí jednorazovú zmysluplnú zmluvu, ktorá vykoná všetky transakcie potom, čo všetky strany schvália transakciu. Je to veľmi odlišný prístup v porovnaní s tým, čo ponúka väčšina blockchain projektov, čo však neznamená, že je to zlá vec.

Na čo sa dá Catapult využiť?

   Aj keď je technológia celkom všestranná, nájdenie prípadov použitia pre Catapult nemusí byť pre väčšinu ľudí tak jednoduché. Tím NEM je presvedčený, že ich tvorba môže slúžiť akémukoľvek typu projektu, od hlasovania a poistenia po zdravotné záznamy a zašifrované zasielanie správ. Je veľmi ťažké predvídať, či sa podniky a vývojári stotožnia s týmto novým riešením.

Zdroj: link